Okradł dwa sklepy, uciekając przewrócił kobiety

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego ustalili mężczyznę, który w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Dworcowej w Płocku ukradł artykuły spożywcze, po czym uciekając, przewrócił dwie pracownice sklepu. Jak się okazało, mężczyzna był również sprawcą kradzieży w innym sklepie.

Płoccy policjanci prowadzili dochodzenie, które miało na celu ustalenie sprawcy kradzieży. Mężczyzna w sobotę, 28 października, w jednym ze sklepów przy ul. Dworcowej ukradł słodycze o wartości 200 zł, po czym uciekając, przewrócił dwie pracownice sklepu, które chciały go zatrzymać.

– W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili dane osoby, która tej kradzieży się dopuściła – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Okazało się, że był to 24-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna został zatrzymany w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Reja. Po sprawdzeniu odzieży zatrzymanego okazało się, że ma on ze sobą 20 sztuk past do zębów, które, jak sam oświadczył, ukradł w innym sklepie – tłumaczy rzecznik.

– Zatrzymany przyznał się również do wcześniejszej kradzieży słodyczy ze sklepu na ul. Dworcowej. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany w związku z tymi kradzieżami, przyznał się do nich, oświadczył że żałuje tego co zrobił – poinformował Krzysztof Piasek.

Za kradzież rozbójniczą w kodeksie karnym przewidziana jest kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji