REKLAMA

Okradali mieszkańców i handlowali narkotykami. Policja zatrzymała czterech płocczan i mieszkańca gminy Słubice

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpracowywali w ostatnich tygodniach szajkę złodziei. Zatrzymano czterech przestępców.

Płoccy policjanci rozbili szajkę złodziei, którzy grasowali na terenie miasta. Kilkutygodniowa, szeroko zakrojona praca funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, 16 stycznia przyniosła wymierne efekty.

Czterech z zatrzymanych to płocczanie w wieku od 20 do 28 lat, natomiast piąty, który zajmował się handlem skradzionymi przedmiotami, to 21-latek z gminy Słubice. Jeszcze przed ich zatrzymaniem, policjanci ustali, że zajmują się oni również handlem narkotykami.

– Grupa dokonywała licznych kradzieży, kradzieży z włamaniami do garaży, piwnic oraz altan działkowych na terenie miasta. Łupem szajki głównie padały rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Nielegalny proceder uprawiali od blisko pół roku. Skradzione przedmioty przechowywali w wynajmowanym mieszkaniu w Płocku oraz w budynku na terenie gminy Słubice. Część ze skradzionych przedmiotów policjanci już odzyskali – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Zatrzymani płocczanie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniami oraz handlu narkotykami, a 21-latek z powiatu płockiego zarzut paserstwa i handlu narkotykami. Zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów, a jeden z nich przyznał się do blisko 15 kradzieży z włamaniami.

Dowody zebrane przez kryminalnych z płockiej komendy umożliwiły tymczasowe aresztowanie 19 stycznia czterech mężczyzn, natomiast 20-letni płocczanin został objęty dozorem policyjnym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU