REKLAMA

Okolice płockiego kościoła oblepione „tęczową” Matką Boską Częstochowską. Minister: „Dokonano profanacji, sprawą zajmie się policja”

REKLAMA

Zaostrza się konflikt pomiędzy środowiskiem LGBT a parafią pw. Św. Maksymiliana Kolbego, do której należy kościół pw. św. Dominika. Dokładnie tydzień po wielkanocnej awanturze ktoś oblepił okolice kościoła plakatami, na których aureola wokół Matki Boskiej i Dzieciątka jest w kolorach tęczy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia. Okolicę kościoła pw. św. Dominika oklejono najbardziej znanym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym zmieniono aureole – zamiast złotych, są w kolorach tęczy, symbolizującej środowiska LGBT. Naklejki znalazły się m.in. na śmietnikach i toaletach typu toi-toi. Zostały zdjęte przez proboszcza ks. Tadeusza Łebkowskiego i parafian.

Na tę informację zareagował minister MSWiA, Joachim Brudziński.

– Jak się dowiedziałem, w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej . Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych „happeningów” na tego typu – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji.

Wizerunek przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem, znajdujący się na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Bożej w Częstochowie, jest otoczony szczególnym kultem religijnym wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Cerkwi prawosławnej i uważany za cudowny. Współcześnie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli chrześcijaństwa w Polsce.

Kontrowersyjne napisy w kościele i tęczowe flagi w święconce. Kłótnia księdza z przedstawicielem LGBT w Płocku [FILM]

Kuria wydała oświadczenie w sprawie zajścia w kościele. „Pod adresem proboszcza były kierowane groźby”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 26

 1. Polak says:

  Na obraz się odważyli a ciekawy jestem czy na flagę z orłem tak by zrobili i mówili to samo co mówią teraz ?
  Czy D.Tusk tak samo skomentuje wyobraźnię artysty jak skomentował teraz ?.

 2. Ireneusz says:

  Reagowanie na tę prowokację ją nakręciło , trzeba było w ogóle nie reagować spokojnie zdjąć plakaty i robić tak za każdym razem gdy się pojawią nowe … jakby zobaczyli że nie ma żadnej reakcji ze strony kościoła to by se dali spokój …albo by musieli wymyślić coś … innego … a prowokacja przeszła by bez echa … a tak ją nakręciliście i usłyszał o niej cały świat …brawo …

 3. Ireneusz says:

  Reagowanie na tę prowokację ją nakręciło , trzeba było w ogóle nie reagować spokojnie zdjąć plakaty i robić tak za każdym razem gdy się pojawią nowe … jakby zobaczyli że nie ma żadnej reakcji ze strony kościoła to by se dali spkó …albo by musieli wymyślić coś … innego … a prowokacja przeszła bez echa … a tak ją nakręciliście i usłyszał o niej cały świat …brawo …

 4. Zynio says:

  Żadna profanacja!!! To wyrażenie opieki Matki Boskiej nad ofiarami prześladowań, pogardy i hipokryzji hierarchów K.K. w Polsce. To środowisko pełne miłości, poszanowania dla innych ludzi, które nikogo nie lży i nie dopuszcza się przemocy fizycznej. Jest mi z nimi w tematach doboru partnerów nie po drodze – bardzo kocham rodzaj żeński, ale ich rozumiem, szanuję i popieram ich prawo do szacunku i prawnego zakotwiczenia. Wstyd dla tych, co gardzą człowiekiem o innej orientacji .

 5. Kuba says:

  Dlaczego kasujcie komentarze?

  • Kuba says:

   A jednak nie kasujcie :)

   • X says:

    kasują, szczególnie jak są nie po myśli jedynej słusznej partii – odwrotnie niż GW

   • admin says:

    Proszę nie być takim pewnym ;) Kasujemy! Kasujemy jeśli są wulgarne, jeśli obrażają bezpośrednio osobę lub osoby, lub… są bezdennie kłamliwe i głupie jak powyższy.
    To, że czasami komentarza nie widać od razu, oznacza jedynie, że działa pamięć przeglądarki lub pamięć serwera.

 6. Kuba says:

  Jest wiele starych obrazów matki boskiej na tle tęczy … nie widzę w tym nic złego. Rozumiem tez, ze gdy rzuca się w paradę równości kamieniami, szarpie lewicowe aktywistki lub pozwala chodzić faszystom w marszach to wszystko jest w porządku. A jak pokoloruje się aureolę na tęczowo to minister stawia policję na nogi i wszczyna śledztwo. Ludzie ogarnijcie się! Spójrzcie na to z boku! Te reakcje są idiotyczne!

 7. TeNa says:

  Może nie powinni a raczej zdecydowanie nie powinni zmieniać aureoli Matki Boskiej bo ona jest jaka jest od wieków. Ale dlaczego nikt nie pomyślał że może intencją twórcy czy twórców tej aureoli jest pokazanie ze Matka Boska jest także ich matką .

 8. Lewaccy zboczeńcy won!!! says:

  Ciekawe co by było jak by oblepili tym tęczowym syfem meczet czy cmentarz żydowski. Wtedy by się przekonali co by ich spotkało.

  • Zynio says:

   Bardzo prostacki i nie grzeczny wpis, dużo zrozumienia świata życzę….

 9. Akallondor says:

  Według mnie Chrześcijański Świat jest głupi bo usiłuje powstrzymywać swych największych wrogów – Żydów i Muzułmanów przed wzajemnym wymordowaniem się. Muzułmanie i Żydzi powinni przestać istnieć.

 10. Antyhejt says:

  Środowisko LGBT kolejnym prowokacyjnym działaniem wystawiło sobie wizytówkę. Skoro są tacy zadziorni i odważni to niech ruszą na meczety i zaczną z muzułmanami.

  • Zynio says:

   To nie środowisko, tylko tacy sami Polacy jak Ty i ja , a żyją w Polsce, gdzie są opluwani i pogardzani przez wychowanków K.K. i ich samych.

 11. xx says:

  POLICJA? Chroniąca 17 lat Grupę prześladująca Polaków? Umorzą.

 12. zks says:

  I jak być tolerancyjnym dla lgbt, skoro oni nie szanują ludzi ani ich świętości. Nie można tolerować takiego zachowania – tepić pedalstwo.

  • Zynio says:

   Tępić to można wszy i pchły ! Więcej szacunku dla swoich rodaków, że o wychowaniu nie wspomnę !!!

   • Polak says:

    Zgadzam się z tobą zks.
    LBGT i inni mówią o tolerancji a sami jej nie mają.

 13. Anna says:

  Ukarać za zło

 14. Zwykły człowiek says:

  Ludzie opanujcie się, po co to wszystko? Chrześcijaństwo przez Was przemawia? Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego? Ten świat autentycznie zwariował… nie jestem ani za księdzem Lebkowskim ani za środowiskami LGBT, nie oceniam nikogo i niczego… ale szacunek dla Najświętszego Obrazu Matki Bożej i jego nienaruszalności powinien być. Chcecie protestować lub wyrażać swoje opinie, proszę bardzo ale trochę w inny sposób. Takie zachowanie nie świadczy o tolerancji na która tak usilnie się powołujecie. Pan Bóg miłuje swoje dzieci wszystkie bez wyjątku, ale te dzieci często błądzą. Wróćcie dzieci Boże na właściwe tory, to nie jest wojna i nie tarcza do obrony lub argument do przepychanki. To Obraz Matki Bożej…

 15. TAK says:

  I bardzo dobrze !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU