Ogrzewalnia czynna dłużej

REKLAMA

Od początku grudnia Płock posiada ogrzewalnię dla bezdomnych, która mieści się przy ul. Otolińskiej. Ze względu na mrozy, od dzisiaj będzie czynna dłużej.

Ogrzewalnia jest czynna w okresie zimowym od godziny 20 do 8 rano, ale płocki MOPS nie wykluczał, że w okresie silnych mrozów otworzy ogrzewalnię na całą dobę. Na razie jeszcze do tego nie doszło, ale we wtorek, 30 grudnia, ogrzewalnia będzie czynna już od godziny 18.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy, że z ogrzewalni korzystać mogą tylko osoby niewymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju. Pomoc, w postaci tymczasowego schronienia w ogrzewalni, świadczona jest nieodpłatnie. Istnieje możliwość udzielenia pomocy nawet osobom pod wpływem alkoholu, jednak na terenie placówki obowiązuje całkowity zakaz spożywania go, podobnie jest w przypadku palenia tytoniu czy zażywania substancji psychoaktywnych.

Pieczę nad placówką w czasie jej funkcjonowania sprawują, dyżurujący w ogrzewalni, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Pomieszczenie mieści maksymalnie 30 osób, które mogą skorzystać z punktu sanitarnego oraz aneksu kuchennego.