REKLAMA

Ogromne atrakcje na Placu Narutowicza i święto honorowych dawców krwi. Co jeszcze w programie?

REKLAMA

Święto honorowych dawców krwi, spotkanie specjalistów od projektów i rozdawanie drzewek w Trzebini, to najważniejsze tematy nowego odcinka Studio Grupy ORLEN. Nie zabraknie informacji o specjalnej atrakcji dla płocczan – Płockich Ogrodach Światła.

Spotkanie społeczności projektowej
Ponad 150 kierowników i koordynatorów projektów w całej grupie kapitałowej ORLEN spotkało się podczas spotkania społeczności projektowej. Organizatorami tej edycji wydarzenia były Obszar Strategii i Zarządzania Projektami oraz Biuro Innowacji. Motywem przewodnim były innowacje tworzące wartość grupy kapitałowej Grupy ORLEN.

Jubileusz krwiodawców
Jedną z organizacji skupionych przy PKN ORLEN jest Klub Honorowych Dawców Krwi. Jego członkowie niedawno obchodzili 45-lecie istnienia. Klub został powołany 1 sierpnia 1972 roku przez kierownictwo ówczesnej Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych. W sumie, na przestrzeni 45 lat, honorowi dawcy krwi oddali 8.817 litrów krwi i jej składników, które posłużyły ratowani zdrowia i życia drugiego człowieka. Podczas jubileuszowego spotkania nie zabrakło podziękowań, gratulacji i odznaczeń.
– Jest to docenienie tego co robimy, ja czy moi koledzy – powiedział Mariusz Gawroński z Klubu HDK PCK przy PKN ORLEN. – To jest taki dzień, kiedy zauważa się te osoby, które innym pomagają – dodał.
Dlaczego oddają krew? – Pomyślałem, że w ten sposób można darować coś pięknego drugiej osobie – tłumaczył Bogdan Komar, który krew zaczął oddawać w 1989 roku, jeszcze będą w wojsku.

Uczą proekologicznych zachowań
Dzięki staraniom spółki ORLEN Południe, w gminie Jedlicze znów można było zorganizować akcję „Drzewo za butelkę”, w ramach której przedszkolaki i uczniowie budują swoją świadomość ekologiczną.
Przy okazji, mali mieszkańcy gminy Jedlicze mogli rywalizować, która z placówek edukacyjnych zbierze najwięcej worków z plastikowymi butelkami.
Każda z placówek, biorących w akcji, otrzymała drzewko. Podczas całej akcji dzieci zebrały 226.825 butelek i posadziły 168 drzewek.Stypendia Prezesa Rady Ministrów
42 uczniów szkół średnich, będących pod opieką Płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów, a od Orlenu pamiątkowe pióra z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem.
Uroczystość odbyła się w sali barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku. Tego typu wyróżnienie może otrzymać uczeń szkoły ponadgimnazjalnej z najwyższą średnią ocen w swojej szkole, który może poszczycić się wybitnymi ocenami z jednego z przedmiotów w szkole, natomiast w pozostałych dziedzinach osiąga przynajmniej dobre rezultaty.

Płockie Ogrody Światła
Już 9 grudnia płockie Wzgórze Tumskie rozbłyśnie blaskiem świątecznych ozdób Płockich Ogrodów Światła. Przed rokiem Orlen po raz pierwszy zaprosił płocczan do oglądania efektownej dekoracji. Tym razem będzie jeszcze większa i efektowniejsza.
Początek wydarzenia już o godz. 14, a o godz. 17 symboliczne odpalenie Płockich Ogrodów Światła.

Wolontariusze Anwilu dla młodzieży w Brzeziu
To nie pierwszy raz, gdy wolontariusze z Anwilu pomagają dzieciom i młodzieży z placówki w Brzeziu. Tym razem okazją do wsparcia było otwarcie nowego boiska sportowego, którego budowę sfinansował samorząd. Pracownicy Anwilu, w ramach pomocy, przekazali drobny sprzęt sportowy, m.in. piłki do siatkówki, kosza i nożnej oraz rękawice bramkarskie, rakiety do tenisa ziemnego czy krążki treningowe. Wraz z wolontariuszami, do młodzieży przyjechał także członek zarządu Anwilu, Jarosław Ptaszyński.

Zawody jeździeckie w Łącku
Między innymi dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN obyły się w Łącku kolejne zawody jeździeckie. W halowych zawodach, które odbyły się w dniach 24-26 listopada, wzięło udział około 120 par jeźdźców i koni.
Wizyta w Łącku jest zawsze okazją do poznania historii tego miejsca i zwiedzenia Stada Ogierów. Przedstawiciele PKN ORLEN, Wioletta Kulpa i Agnieszka Krzętowska, wręczały puchar za 1. miejsce finału dużej rundy, którą zwyciężył Michał Kubiak na klaczy Galaktyka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU