REKLAMA

Odkryto blisko tysiąc nielegalnych automatów na Mazowszu. Znaleziono też gotówkę, markowe zegarki, sztabki złota…

REKLAMA
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa w 2022 roku zlikwidowała 981 nielegalnych automatów. Maszyny znajdowały się w lokalach pod fikcyjnymi szyldami firm usługowych oraz w typowych lokalach do gier.

Od stycznia do grudnia 2022 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili 199 kontroli, podczas których zabezpieczyli blisko 1000 automatów i terminali komputerowych. Funkcjonariusze zlikwidowali nie tylko miejsca kamuflujące urządzany proceder, typu: kawiarenki internetowe, salony fryzjerskie i lokale gastronomiczne, ale również typowe lokale do gier, w których były urządzane nielegalne gry.

PowiązaneTematy

Spektakularne akcje KAS i Policji

W czerwcu 2022 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej wraz z funkcjonariuszami pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej i łódzkiej KAS oraz policjantami weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tysięcy złotych.

27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier.

Kolejne osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, podczas akcji mazowieckich służb na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. Funkcjonariusze w toku całego śledztwa zabezpieczyli 80 automatów do gier.Wysokie kary

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Ponadto, urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Wysokie kary nie odstraszają członków grup przestępczych, którzy odpowiadają za nielegalny hazard. Zyski z tego procederu nadal są ogromne. Tylko podczas jednej z akcji, zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce, 12 markowych zegarków, a nawet złote monety i sztabki złota.

Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

– Nielegalne gry to również ryzyko innych przestępstw, najczęściej handlu narkotykami, dlatego najważniejsza jest prewencja – zaznacza Joanna Tomaszek z Izby Administracji Skarbowej.

Zwalczanie nielegalnego hazardu to nie tylko działania kontrolne, ale również profilaktyka. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to akcja edukacyjna KAS skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych. Jej głównym celem jest uświadomienie, czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach oraz zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU