Zamknij

Odkryto blisko tysiąc nielegalnych automatów na Mazowszu. Znaleziono też gotówkę, markowe zegarki, sztabki złota...

17:55, 23.01.2023 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa w 2022 roku zlikwidowała 981 nielegalnych automatów. Maszyny znajdowały się w lokalach pod fikcyjnymi szyldami firm usługowych oraz w typowych lokalach do gier.
Od stycznia do grudnia 2022 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili 199 kontroli, podczas których zabezpieczyli blisko 1000 automatów i terminali komputerowych. Funkcjonariusze zlikwidowali nie tylko miejsca kamuflujące urządzany proceder, typu: kawiarenki internetowe, salony fryzjerskie i lokale gastronomiczne, ale również typowe lokale do gier, w których były urządzane nielegalne gry. Spektakularne akcje KAS i Policji W czerwcu 2022 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej wraz z funkcjonariuszami pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej i łódzkiej KAS oraz policjantami weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tysięcy złotych. 27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier. Kolejne osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, podczas akcji mazowieckich służb na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. Funkcjonariusze w toku całego śledztwa zabezpieczyli 80 automatów do gier. Wysokie kary Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Ponadto, urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Wysokie kary nie odstraszają członków grup przestępczych, którzy odpowiadają za nielegalny hazard. Zyski z tego procederu nadal są ogromne. Tylko podczas jednej z akcji, zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce, 12 markowych zegarków, a nawet złote monety i sztabki złota. Akcja "Hazard? Nie daj się wciągnąć!"
- Nielegalne gry to również ryzyko innych przestępstw, najczęściej handlu narkotykami, dlatego najważniejsza jest prewencja - zaznacza Joanna Tomaszek z Izby Administracji Skarbowej.
Zwalczanie nielegalnego hazardu to nie tylko działania kontrolne, ale również profilaktyka. "Hazard? Nie daj się wciągnąć!" to akcja edukacyjna KAS skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych. Jej głównym celem jest uświadomienie, czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach oraz zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych.

(Wiktor Pleczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%