REKLAMA

Odczyty i wystawa w Towarzystwie Naukowym Płockim

REKLAMA

W tym tygodniu Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na dwa odczyty – jeden dotyczący prawa podatkowego, drugi – żołnierzy wyklętych. Za dwa tygodnie natomiast zobaczymy wystawę Kingi Cichockiej.

Już w najbliższy czwartek, 9 czerwca o godzinie 17, Andrzej Karlsa będzie mówił o „Zasadach odpowiedzialności karnej w prawie podatkowym”. Temat może zainteresować nie tylko prawników. Informacje uzyskamy z pierwszej ręki, ponieważ prelegent jest Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Gostyninie. Jest dwukrotnym laureatem Rankingu Rzeczpospolita na najefektywniejszy Urząd Skarbowy w Polsce.

10 czerwca natomiast, również o godzinie 17, Jacek Pawłowicz opowie o „Przywracaniu pamięci o żołnierzach wyklętych”. Temat jest ostatnimi czasy bardzo żywy również na naszym lokalnym gruncie. Prelegent był kierownikiem Referatu Edukacji Historycznej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Od 1 kwietnia objął funkcję dyrektora powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i więźniów politycznych PRL. Muzeum obecnie organizowane jest w budynku aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, w którym przed laty zamordowano wielu żołnierzy wyklętych. Jacek Pawłowicz jest autorem wielu publikacji poświęconych żołnierzom wyklętym i działalności organizacji opozycyjnych lat 80. XX wieku.Za dwa tygodnie natomiast, 22 czerwca o godzinie 17, Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na otwarcie wystawy Kingi Cichockiej pt. „Portrety, Postacie, Akty”. Tematem wystawy będzie szeroko rozumiana statyczna i dynamiczna postać ludzka w tym: baletnice, portrety psychologiczne i akty kobiece. Artystka przedstawi prace wykonane przy użyciu datownika biurowego, tuszu japońskiego, kolażu i malarstwa akrylowego. Kinga Cichocka jest historykiem sztuki, artystą technikiem sztuk plastycznych. Wystawa będzie czynna do końca lipca od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, a w czwartki 23 i 30 czerwca do godziny 18.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU