REKLAMA

Ochroniarz zatrzymał pijanego kierowcę

REKLAMA

W środę doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach obywatelskiego zatrzymania. Tym razem przykładnym obywatelem okazał się pracownik ochrony.

26 lutego wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 60 w kierunku Płocka porusza się nietrzeźwy kierowca. W rejon wskazanej telefonicznie trasy osobowego forda skierowani zostali policjanci.

– W trakcie przejazdu mundurowi otrzymali informację, że kierujący tym pojazdem został zatrzymany przez pracownika firmy ochroniarskiej. Po przybyciu na miejsce interwencji, policjanci zastali kierującego fordem i pracowników ochrony, którzy skutecznie uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie, zatrzymując pojazd i odbierając kierowcy kluczyki od pojazdu – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Badanie stanu trzeźwości 53-latka z powiatu płockiego wykazało ponad 2 promile w organizmie. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.– Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej, nietrzeźwy kierujący, który niesie potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych uczestników ruchu drogowego, został wyeliminowany z ruchu – zaznacza mł. asp. Marta Lewandowska.

Policjanci przypominają, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU