REKLAMA

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z OSP Trzepowo

REKLAMA

Strażacy z OSP Trzepowo będą mogli bezpiecznie realizować swoją misję na rzecz lokalnej społeczności dzięki nowej odzieży ochronnej. Zakup sfinansowały samorządy Mazowsza i Płocka.

Uroczyste przekazanie kompletu odzieży ochrony osobistej dla drużyny 8 strażaków z OSP Trzepowo odbyło się 18 października. Zakup wart 40 tys. zł sfinansowały po połowie samorząd Mazowsza oraz Urząd Miasta Płocka.

– Chcemy, żeby strażacy ochotniczych straży pożarnych byli jak najlepiej wyposażeni, żeby niosąc pomoc, również sami czuli się bezpiecznie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Sprzęt ochroni strażaków podczas akcji przed temperaturą, ogniem, czynnikami chemicznymi, jak również fizycznymi uszkodzeniami ciała.

fot. Wiktor Pleczyński

– To wspólna inicjatywa, po 20 tysięcy złotych, po to, żeby w razie kolejnych zdarzeń losowych strażacy mogli pomagać lokalnej społeczności w sposób bardzo profesjonalny. Oby tylko nie musieli za często pomagać – zaznaczał dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Tomasz Kominek.

Wyposażenie:  • 8 szt. hełmów strażackich z latarką;
  • 8 par butów strażackich;
  • 8 kompletów ubrań specjalnych;
  • 8 par rękawic specjalnych;
  • wentylator oddymiający.
fot. Wiktor Pleczyński

– Jak wiadomo, bez zdrowego ratownika nie ma możliwości ratowania mienia i życia drugiego człowieka, najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo ratowników. Dlatego został zakupiony ten sprzęt, którym zostaliśmy dzisiaj obdarowani. Wyposażenie, które do tej pory posiadamy ma już swoje lata, częściowo zostało już zużyte. Każda złotówka, którą pozyskujemy, cieszy nas, że możemy ją wykorzystać do ratowania mienia, zdrowia i życia ludzi – zaznaczał prezes OSP Trzepowo, Bronisław Witkowski.

Obecnie w OSP Trzepowo pełni służbę 45 druhów oraz druhen. Część załogi rozpoczynało swoją karierę w młodzieżowych drużynach pożarniczych.

fot. Wiktor Pleczyński

– Ta druhna była w żeńskiej młodzieżowej drużynie pożarniczej. Czasami jest tak, że niektóre osoby się wykruszają, bo już dorastają i idą swoją drogą, a ci zafascynowani strażą pożarną, pełni chęci do niesienia pomocy, zostają. No i druhna jest przykładem tej osoby, która już przekroczyła pewien etap dorosłości i stała się pełnoprawną druhną ratownikiem, bierze udział w akcjach – opowiadał Bronisław Witkowski.

Co roku strażacy z Trzepowa interweniują około 100 razy, w tym roku wyjątkowo, ze względu na wichury oraz zagrożenie powodziowe, OSP przeprowadziła już ponad 140 interwencji. Jednostka posiada w sumie 4 wozy. Dwa wozy ratowniczo-gaśnicze, bus, który służył między innymi do dystrybucji środków potrzebnych do walki z pandemią oraz zabytkowy wóz strażacki, pełniący funkcję reprezentacyjną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU