REKLAMA

Niszczycielski rajd pijanego płocczanina. Nie miał prawka, uszkodził 7 zaparkowanych aut

REKLAMA

Policjanci zatrzymali 32-latka, który spowodował kolizję i uszkodził kolejne auta podczas ucieczki. Płocczanin był pijany i w ogóle nie miał prawa jazdy.

Nocą z 30 na 31 października oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji na osiedlu Podolszyce. Sprawca zdarzenia, młody mężczyzna kierujący fordem, szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci skierowani na miejsce kolizji zauważyli uszkodzonego forda zaparkowanego na pasie zieleni. W rejonie ulicy, gdzie ford zderzył się z prawidłowo jadącym oplem, mundurowi odnotowali jeszcze siedem uszkodzonych pojazdów.

– Do ustalenia i zatrzymania sprawcy włączyli się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy szybko namierzyli podejrzanego. W jednym z mieszkań na osiedlu Podolszyce zatrzymali 32-latka, który zaprzeczał, aby brał udział w zdarzeniu. Wątpliwości jednak co do tego, że to on kierował fordem, nie miał świadek – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Policjanci zbadali stan trzeźwości 32-latka. Okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie i w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, ford nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawcy grozi też wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Polejta mu says:

    2 promile co to jest do 2 promile to powinien obowiązkowo mieć kazdy kierowca który wsiada za kierownice a nie złapania kogoś przypadkiem i wydmucha marne 0,30 😂😂😂

  2. A może to synek lub wnuczek says:

    jakiegoś lokalnego bonza lub działecza którejś z partii, albo kogoś ze spędów plockiej geriatrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU