REKLAMA

Niezwykłe warsztaty dla młodych płocczan

REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z naszego miasta i okolic do wzięcia udziału w warsztatach czytelniczych z elementami sensoplastyki pn. „Piaskowe opowieści”.

„Piaskowe Opowieści” to zajęcia przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku, podczas których dzieci będą miały okazję rozbudzić w sobie wewnętrznego mola książkowego.

Na początek spotkania młodzi ludzie wykonają krótkie ćwiczenia relaksacyjne, które będą stanowiły formę rozgrzewki, a następnie wysłuchają wylosowanego przez siebie fragmentu książki, czytanego przez nauczyciela. To jednak nie koniec zabawy, dzieci po wysłuchaniu tekstu zaczną zabawę z piaskiem kinetycznym, a ich celem będzie zobrazowanie przeczytanego przez nauczyciela fragmentu książki.

Biblioteka Pedagogiczna zadbała również o to by „Piaskowe opowieści” miały stosowną, klimatyczną oprawę muzyczną. Zajęciom z bestsellerową literaturą dla dzieci będą towarzyszyć „Cztery pory roku” Vivaldiego. Celem warsztatów jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci oraz rozwój ich kreatywności.Zajęcia skierowane są do dzieci przedszkolnych w wieku 4-6 lat oraz dla uczniów klas 1-3 i odbywać się będą w „niebiańskich” wnętrzach biblioteki przy ul. Gałczyńskiego 26.

Kontakt w sprawie warsztatów:
Justyna Latarska
tel. 24 366 53 70 wew. 11
e-mail: j.latarska@bpplock.pl.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU