REKLAMA

Nielegalna wytwórnia papierosów w gminach Bodzanów i Radzanowo

REKLAMA

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu płockiego podejrzanych o nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych. Przejęto kilkaset kilogramów krajanki i tysiące papierosów.

Płoccy policjanci wpadli na trop przestępczego działania mieszkańców powiatu płockiego. Kryminalni podejrzewali, że 42-latek i jego 45-letni kolega, wspólnie wytwarzają wyroby tytoniowe. Podejrzenia potwierdziły się.

– W miejscach zamieszkania podejrzanych, na terenie gminy Bodzanów i Radzanowo, policjanci ujawnili 200 kg krajanki tytoniowej, blisko 7 tysięcy sztuk papierosów, maszyny do nabijania tytoniu, maszynę do paczkowania i inne przedmioty służące do wytwarzania papierosów. Oczywiście prowadzony „biznes” był zupełnie nielegalny, a gotowy towar miał trafić na okoliczny rynek – wyjaśnia mł.asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, materiały uzyskane w toku postępowania przekazane zostały do Urzędu Celnego.

42-latek z gminy Bodzanów i jego 45-letni wspólnik, przyznali się do wytwarzania wyrobów tytoniowych. Wstępne wyliczenia wskazują, że wprowadzenie zabezpieczonej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające 170 tys. złotych.

Fot. KMP Płock
Fot. KMP Płock
Fot. KMP Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Niepalący says:

    Teoretycznie te potencjalnie nie pobrane 170 tys. podatku pozostało by w kieszeniach palaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU