REKLAMA

Nauczyciele nagrodzeni za najlepsze lekcje o Mazowszu. Kto z regionu płockiego?

REKLAMA

Samorząd Mazowsza nagrodził nauczycieli w konkursie na najlepszą lekcję o regionie. Część nagród wygrali pedagodzy z Płocka i powiatu płockiego.

Tematem tegorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” było Mazowsze w Europie. Jak rozmawiać o Unii Europejskiej z uczniami? Najlepsze propozycje scenariuszy lekcji już zostały wybrane.

Wśród nagrodzonych przez samorząd Mazowsza są nauczyciele z subregionu płockiego:

 • Adrianna Brzezińska z SP nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku,
 • Monika Rzepecka z SP im. Marii Konopnickiej w Gąbinie,
 • Małgorzata Teresa Kowalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Staroźrebach
 • Monika Jabłońska z SP z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego nr 3 w Płocku.

Zgromadzony materiał po raz kolejny posłuży jako pomoc dydaktyczna. Będzie on również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, ale również ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się Mazowszem.

Nauczyciele przygotowywali projekt lekcji dla jednej z trzech kategorii wiekowej: 7–9 lat, 10–14 lat lub 15–18 lat. Nagrodzone i wyróżnione scenariusze znajdą się w wydanej przez samorząd województwa mazowieckiego publikacji, a ich autorzy otrzymają nagrody w wysokości 2,5 tys. zł za I miejsce, 1,5 tys. zł za II miejsce, 1 tys. zł za III miejsce oraz wyróżnienia po 500 zł.

Laureaci w kategorii 7–9 lat

I nagroda: „Z mazowieckiej łąki na europejskie salony – Józef Marian Chełmoński”, Izabela Bielińska i Beata Osial, Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

II nagroda: nie przyznano.

III nagroda ex aequo:

 • „Rowerem przez Mazowsze”, Małgorzata Żebrowska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce,
 • „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – Adrianna Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku.

Wyróżnienie:

 • „Na ludową nutę. Płock sercem Mazowsza i Europy”, Małgorzata Teresa Kowalak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Staroźrebach,
 • „Mazowszanka Express – pociągiem po mapie”, Magdalena Pychotka, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce.

Laureaci w kategorii 10–14 lat

I nagroda: „Świat bez wojen” – wizjonerska koncepcja zjednoczonej Europy autorstwa Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego”, Dariusz Weber, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Warszawie.II nagroda: „Perły Mazowsza ocalone od zapomnienia – technologiczny escape room”, Paulina Wieczorek, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim.

III nagroda: „Byliśmy sąsiadami – z wizytą u Olędrów”, Monika Rzepecka, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie.

Wyróżnienie:

 • „Aktywne Mazowsze- silna Europa. Inwestycyjne portrety Mazowsza”, Monika Jabłońska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego nr 3 w Płocku,
 • „Nowsze Mazowsze, czyli sukcesy projektów unijnych”, Agnieszka Brodowska, Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie.

Laureaci w kategorii 15–18 lat

I nagroda: „Europejczycy z Mazowszem w sercu”, Anna Gajek i Ireneusz Gajek, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Krasnem.

II nagroda ex aequo:

 • „Mazowsze w Europie”, Agnieszka Sławińska, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie,
 • „Piękne jest nasze Mazowsze”, Beata Troć, Archiwum Państwowe w Siedlcach.

III nagroda: nie przyznano.

Wyróżnienie:

„I Love Kurpie”, Renata Dzierzgowska i Marta Sięda, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Abcrad says:

  Marszałek nagradza ale o Radomiu zapominamna. U nas jest dużo zasłużonych i zdolnych nauczycieli. Ale nie dla Struzika.

 2. 000 says:

  Stawiam Pytanie… Z jakiego Państwa byli Nagrodzeni i Nie nagrodzeni…. Z jakiej Flagi….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU