REKLAMA

Nastolatek zabrał rodzicom kluczyki i wybrał się na przejażdżkę motocyklem…

REKLAMA

Małoletni płocczanin, korzystając z nieobecności rodziców, wziął kluczyki od motocykla i wybrał się na przejażdżkę ulicami Płocka. Do kontroli zatrzymał 15-latka patrol z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. Teraz nastolatka czeka rozprawa przed sądem rodzinnym.

Do tego zdarzenia doszło 3 października po południu.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji zwrócili uwagę na motocyklistę, który na widok radiowozu nagle zaczął przyśpieszać. Mundurowi postanowili sprawdzić, jaki jest powód takiego zachowania i zatrzymali jednoślad do kontroli – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.Aby zmylić policjantów, 15-latek pokazał im prawo jazdy kategorii AM. Jednak mundurowi skrupulatnie skontrolowali pojazd i wówczas wyszło na jaw, że pojemność silnika motocykla wynosi 125 cm3, co oznaczało, że nastolatek nie posiada odpowiednich uprawnień do kierowania motocyklem.

Chłopak przyznał policjantom, że kluczyki od pojazdu zabrał pod nieobecność rodziców. Teraz będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU