Na tydzień zamkną skrzyżowanie na ul. Sienkiewicza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Decyzja ta wynika ze względów bezpieczeństwa. Zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Sienkiewicza na wysokości skrzyżowania z ul. Gradowskiego. Spowodowane jest to trwającym od kilku tygodni remontem tejże ulicy.

Sienkiewicza remont (1)Wodociągi prowadzą tam prace związane z rozdziałem kanalizacji na deszczową i sanitarną. Tego typu roboty wiążą się z głębokimi wykopami i nie można ich wykonywać bez zamknięcia tego odcinka. Prace będą trwały od 9 do 12 dni. Skrzyżowanie zostanie zamknięte najprawdopodobniej już w najbliższy piątek o godzinie 18, choć ze względu na konieczność rozpowszechnienia informacji o zmianie organizacji ruchu i staranne oznakowanie obszaru, może się przesunąć o dzień lub dwa.

Wskazówki dla mieszkańców na czas remontu:

  • Ulica Sienkiewicza, na odcinku od al. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Gradowskiego będzie dostępna dla mieszkańców i dwukierunkowa. Wyjeżdżający z niej na al. Kilińskiego kierowcy skorzystają z tymczasowej sygnalizacji świetlnej, która pozwoli im jednak tylko na skręt w prawo, w kierunku rogatek warszawskich.
  • Zmieni się cykl świateł na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z al. Jachowicza obok tzw. starej Politechniki. Można spodziewać się bowiem, że wielu kierowców będzie chciało ominąć ul. Sienkiewicza drogą przez aleje. Dlatego wyjeżdżający z al. Kilińskiego w kierunku al. Jachowicza i al. Piłsudskiego otrzymają jednocześnie zielone światło (dziś zielone jest tylko dla jednego z tych kierunków), by szybciej pokonać skrzyżowanie.
  • Na tym samym skrzyżowaniu – dla bezpieczeństwa pieszych – nastąpi tymczasowe zamknięcie przejścia dla pieszych prowadzącego między stacją paliw Orlenu a tzw. starą Politechniką. Aby pokonać al. Jachowicza piesi będą musieli korzystać z jednego tylko przejścia położonego między ZUS-em i Stanisławówką.
  • Autobusy Komunikacji Miejskiej linii 2, 4, 7, 8, 10, 13, 15, 19, 20, 21, 22, 24, 29, 33, nocnej N1 i N2 (linia nocna kursująca w nocy z piątku na sobotę i soboty na niedzielę) pojadą objazdem z ul. 4 Pułku Strzelców Konnych w lewo w al. Kilińskiego, a następnie w prawo w ul. Warszawską, przez pl. Dąbrowskiego do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. 1 Maja, w którą skręcą w prawo i dojadą do ul. Sienkiewicza. W ten sposób wrócą na swoją dotychczasową trasę obok budynku dawnej komendy policji.
  • Aby umożliwić bezpieczny skręt pojazdów KM z ul. Kościuszki w pl. Obrońców Warszawy istniejący tam od niedawna lewoskręt zostanie wyłączony z ruchu. Samochody jadące z pl. Obrońców Warszawy w kierunku szpitala miejskiego będą miały do dyspozycji tylko jeden pas ruchu wspólny dla trzech kierunków.
  • Straż Miejska będzie interweniować w przypadku pojazdów zaparkowanych po północnej stronie pl. Dąbrowskiego i apelować do kierowców o zmianę miejsca postoju ze względów bezpieczeństwa. Szerokie autobusy muszą bowiem tę drogę pokonać bez ryzyka kolizji z parkującym samochodem.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji