REKLAMA

„Na pokuszenie” i „Bracia Lumiere”. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie od 1 września zaprasza na pięć nowości filmowych, Bajkoranki oraz Spotkania Filmowe, które powracają na duży ekran po wakacyjnej przerwie.

PowiązaneTematy

Na pokuszenie

Pierwsza premierowa propozycja to najnowszy film Sofii Coppoli „Na pokuszenie” w wersji z napisami. Film w gwiazdorskiej obsadzie – na ekranie zobaczymy takich aktorów jak: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning.

„Na pokuszenie” to uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

Habit i zbroja

Kolejna propozycja na którą zapraszamy od 1 września to film dokumentalny, wyreżyserowany przez Pawła Piterę  – „Habit i zbroja” w wersji z napisami.

Film przedstawia dzieje Państwa Zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jak gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii. Scenariusz obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę Państwa Zakonnego oraz okres jego prosperity. Dalej film przedstawia wielką wojnę Zakonu z Rzeczpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Historię kończy likwidacja Państwa Zakonnego na mocy II Pokoju Toruńskiego (1466) i akces jego mieszkańców do Rzeczpospolitej Obojga Narodów w tzw. Hołdzie Pruskim.

Bracia Lumiere

Obowiązkowa pozycja dla każdego kinomana to film „Bracia Lumiere” w wersji z napisami.

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

To porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina.

Tanna

Niezwykły film, w którym zobaczymy prawdziwych członków rdzennej ludności Yakel, to „Tanna” w wersji z napisami.

Jest to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiedziana z udziałem rdzennej ludności Yakel. Tanna to jedna z wielu wysp Oceanii, zamieszkana przez plemiona żyjące według tzw. Kastom, lokalnego prawa przodków.

Młoda Wawa (Marie Wawa) zakochuje się we wnuku wodza, Dainie (Mungau Dain). Niebawem jednak starszyzna decyduje, aby zamążpójściem dziewczyny przypieczętować rozejm ze zwaśnionym plemieniem Imedinów. Mimo, iż małżeństwa z miłości nie leżą w tutejszej tradycji, młodzi zostają kochankami, za co Dain zostaje wygnany z wioski. Wawa ucieka śladem ukochanego, a znieważeni Imedini żądają zemsty, grożąc wojną.Super Spark: Gwiezdna misja

Ostatnia premierowa propozycja to animacja „Super Spark: Gwiezdna misja” w wersji z dubbingiem.

Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii – Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi Vix i Chunkiem. Wyruszają razem, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!

Bajkoranki: Pamiętnik Florki

W sobotę i niedzielę o godzinie 11 NK Przedwiośnie zaprasza na Bajkoranki i pokaz serialu „Pamiętnik Florki”. Bilety w cenie 12 złotych, przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie zapraszamy do patio kina na zajęcia teatralne, które poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

„Pamiętnik Florki”, odcinki: Teatr, Choroba, Stare i nowe, Zakupy. W „Pamiętniku Florki” świat pokazany jest z perspektywy kilkuletniego dziecka z całą jego naiwnością, a jednocześnie zachwytem i świeżością spojrzenia. Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. W poznawaniu świata i siebie samej towarzyszą Florce trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Ale najważniejszą rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie są pozbawieni wad i słabości. Scenariusze serii „Pamiętnik Florki” powstały na podstawie bardzo popularnych wśród dzieci bestsellerowych książek „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny” i „Florka. Listy do babci”.

https://www.youtube.com/watch?v=xSVUxppq5IQ

Spotkania Filmowe: Podwójny kochanek

Po wakacyjnej przerwie powracają na srebrny ekran Spotkania Filmowe! Zapraszamy już od 4 września w każdy poniedziałek o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem tradycyjnie dla uczestników mały poczęstunek: herbata, ciastko. Niespodzianką i nowością będzie losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez naszego partnera.

W poniedziałek 4 września zostanie wyświetlony najnowszy film francuskiego reżysera François Ozona „Podwójny kochanek” w wersji z napisami.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

Ponadto w repertuarze:

  • „Barry Seal: Król przemytu” napisy – Historia Barry’ego Seala, człowieka, który jednocześnie pracował dla CIA oraz kartelu;
  • horror „Annabelle: Narodziny zła” napisy – Lalkarz wraz z żoną przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z zamkniętego sierocińca;
  • animacja „Gang Wiewióra 2” dubbing – Wiewiór razem ze swoimi przyjaciółmi powraca, aby nie dopuścić do budowy Parku Rozrywki;
  • film familijny „Moje wakacje z Rudym” dubbing – Mick spędza wakacje na farmie dziadka w głębi Australii. Po przyjeździe spotyka czerwonego psa, z którym połączy go niezwykła przyjaźń;
  • animacja „Mała wielka stopa” dubbing – Nastoletni Adam wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca. Podczas swojej wyprawy dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU