Na płockim dworcu rozkwita kultura

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od ponad roku płocczanie korzystają z nowego dworca. Dworzec jest nowoczesny, schludny, powstaje tam coraz więcej punktów usługowych. Teraz na dworzec wkracza również kultura, a otworzenie “Green gallery” to dopiero pierwszy krok. 

Cel jest jasny – dworzec ma stać się ważnym punktem na mapie Płocka. – Chcemy, aby dworzec przestał być postrzegany jako miejsce, do którego się przyjeżdża tylko po to, żeby stąd wyjechać. Teraz ludzie przyjdą i zobaczą, że coś ciekawego się tu dzieje – wyrażał nadzieję Radosław Bednarski, prezes administrującej dworcem spółki Rynex.

Artur Kras, miejski radny i kierownik działu animacji w POKiS-Ie zdradził, że w zamierzeniu wszystkie wystawy prezentowane w “Green gallery” będą miały takim sam motyw. Będzie nim podróżowanie.

– To dopiero pierwsza z wystaw. Będziemy pokazywali różne działania z dziedziny sztuki, związane z podróżami – mówił w trakcie wernisażu Artur Kras.

Na otwarciu galerii zaprezentowano dwie wystawy. Pierwsza z nich to kolekcja zdjęć Tomasza Furmanka, Polaka mieszkającego w Norwegii. “Złapać ciszę, czyli fiordy z perspektywy kajaka” to jego pierwsza wystawa w Polsce, choć zdjęcia artysty drukowały już różne periodyki. Druga część to wystawa pokonkursowa, związana z IV Festiwalem Zorzy Polarnej.

Na oficjalnym otwarciu wystawy wystąpili także aktorzy: Mariusz Pogonowski z płockiego Teatru Dramatycznego oraz panie z Teatru “Per Se” – Katarzyna Królikowska i Natalia Kwiatkowska. Aktorzy zaprezentowali fragmenty prozy Karla Čapka “Listy z podróży”.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Bylejakość, rozpacz i desperacja. Wstyd! Zwykłe plansze na sztalugach i to pod patronatem Prezydenta Miasta! Panie prezydencie niech się Pan szanuje. To żal patrzeć. Miernotom i słabiźnie mówimy NIE! Przestańcie obrażać inteligencję i dobry smak płocczan! Smutno i straszno! Zwykła wystawka szolna! Sorry! W szkole robią lepsze!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji