REKLAMA

Na drogach i chodnikach ślisko. W powiecie przewróciła się ciężarówka [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W nocy z poniedziałku na wtorek opady marznącego deszczu i niska temperatura sprawiły, że warunki na drogach i chodnikach były naprawdę złe. Doszło do kilku kolizji, otrzymaliśmy też informację o złamaniu nogi po przewróceniu się pieszego.

Od wieczora 19 grudnia br. na drogach niemal w całym kraju mamy do czynienia ze śliską nawierzchnią. Padający deszcz zamarzał przy minusowej temperaturze, dlatego wiele dróg i chodników pokrytych było warstwą lodu.

PowiązaneTematy

W poniedziałek około godz. 23.10 w miejscowości Nagórki Dobrskie (gm. Drobin) na drodze krajowej nr 10 przewrócił się samochód ciężarowy.

– 31-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do rowu. Jeden pas ruchu w kierunku Warszawy był zablokowany. Kierowca był trzeźwy – przekazała Komenda Miejska Policji w Płocku.

O ogromnych utrudnieniach dla pieszych pisali nasi czytelnicy. Zamieszczali zdjęcia błyszczącej nawierzchni dróg i chodników, podkreślając jednocześnie brak jakiegokolwiek zabezpieczenia chodników piaskiem czy solą.

– Od godziny 8.20 człowiek leży ze złamaną nogą na ul. 11 Listopada i czeka na karetkę. To już ponad dwie godziny – napisał do nas przed godz. 11 czytelnik.Zespoły Ratownictwa Medycznego, policjanci i strażacy mieli mnóstwo pracy podczas kolizji, wypadków i różnego rodzaju zdarzeń, spowodowanych trudnymi warunkami pogodowymi.

Policja ostrzega, że przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg.

– Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami – im gorsze warunki, tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić, wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych – przypomina sierpecka policja.

Apeluje także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Fot. OSP Drobin
Fot. OSP Drobin
Fot. OSP Drobin
Fot. OSP Drobin
Fot. OSP Drobin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU