REKLAMA

Myślała, że wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek. Przekazała oszustom blisko 65 tys. zł

REKLAMA

Ponownie oszustom udało się okraść seniorkę. Mieszkanka Płocka straciła oszczędności swojego życia, gdy uwierzyła, że jej wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek. Policja ponownie prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ta metoda działania oszustów była już nagłaśniana wielokrotnie. Niestety, metoda na wnuczka, wywołująca bardzo silne emocje u seniorów, nadal przynosi korzyści przestępcom.

PowiązaneTematy

– Wczoraj (13 grudnia – przyp. red.) na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta informując, że jej wnuczka śmiertelnie potrąciła kobietę w ciąży i teraz grozi jej wysoka kara więzienia. Może jej uniknąć, jeżeli wpłaci 85 tys. zł. 79-latka nie miała takiej kwoty pieniędzy, ale zaproponowała inną, w różnych walutach. Oszustka poinstruowała starszą kobietę, aby nie rozłączała połączenia telefonicznego i czekała na nią przed wejściem do domu, gdyż jest niedaleko i za kilka minut odbierze od niej gotówkę. Seniorka spakowała pieniądze w złotówkach, dolarach i euro o łącznej wartości 64.500 zł i przekazała je, wychodząc do furtki ogrodzenia swojej posesji – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Kobieta zrozumiała, że została oszukana dopiero wówczas, gdy wróciła do domu i skontaktowała się z rodziną.Policja ostrzega!

 • Nigdy nie podawaj podczas rozmowy telefonicznej swoich danych osobowych ani adresu.
 • Nigdy nie informuj przez telefon w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności.
 • Nie ufaj nieznanym rozmówcom i sprawdzaj przekazywane przez nich informacje.
 • Pod żadnym pozorem nie przekazuj gotówki rzekomym funkcjonariuszom.
 • Po takim telefonie zadzwoń na numer alarmowy z innego telefonu i powiadom o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy.
 • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie wykonuj jego poleceń, nie podejmuj pochopnych decyzji.
 • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o swoich oszczędnościach jakie posiadasz, nie podawaj miejsc, gdzie je przetrzymujesz.
 • Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
 • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom. Po pieniądze fałszywy krewny wysyła w swoim imieniu innego oszusta.
 • Nigdy nie ulegaj presji czasu wywieranej przez oszustów.

Pamiętaj:

 • Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!
 • Policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani danych policjantów biorących w nich udział!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. To nie jest kraj i czasy says:

  dla starych ludzi…

 2. płocczanka says:

  To wina naszych czasow. Samotnosc i wykluczenie spoleczne. Cieszą sie na kazdy telefon i stąd takie reakcje. Z mego zycia. Telefon dostane TV jezeli nie przyjde na pokazy sprzetu. Poszlam z ciekawosci Wszystko ustawione, Naturalnie dostane za darmo, ale….. Dokument bym podala dane i kwota ok 16 tys tj ok 500 zl na 4 lata. Wyszlam, pozniej na haslo TELEWIZOR ZA DARMO” rozlączylam sie. Gdzies mlodzi wezwali policje przed tymi oszustami. Dlatego apel do seniorow uwazajcie na ww haslo TELEWIZOR ZA DARMO

 3. Głupich nie sieją says:

  Ale trzeba być naiwnym. Na czynsz nie mają ,na lekarstwa nie mają ,na rachunki i zakupy brakuje.Ale dzwoni telefon ktoś nawija makaron a dziadki łykają jak indor ciepłe kluchy. A później przychodzi po rozum do głowy ale już jest za późno. Czy ktoś ich okradł,zabrał siła oni sami dobrowolnie oddali kase więc w czym Problem. ?

  • A ciebie zasiali says:

   Zobacz, czy twoim dziadkom tak trudno kit wcisnąć? Ale jak mają tak „mądrego” wnuczka, to zasłużyli na wszystko co ich spotka…

  • Ja says:

   To się nazywa starość, ludzie w podeszłym wieku niestety są naiwni , często samotni wierzą we wszystko co im mówi inna osoba.

 4. K7 says:

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU