REKLAMA

Motocykliści też mają za uszami, a jednopasmowa obwodnica to problem… [FILMY]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Dwa ostatnie odcinki na profilu Stop Cham zawierają sytuacje z Płocka. Najpierw motocykliści dali popis szybkiej jazdy, a w kolejnym odcinku dylematy na tzw. obwodnicy Płocka.

W odcinku 438 filmików publikowanych na profilu Stop Cham, kierowca osobówki nagrał chyba najbardziej nielubiany fragment ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku (5:35) – zwężenie, które następuje na wysokości jaru Rosicy w stronę Słupna.

PowiązaneTematy

To właśnie tam najczęściej stoimy w korkach, szczególnie, iż jest to trasa, którą podążają zarówno płocczanie mieszkający na osiedlu Imielnica czy Borowiczki, jak i pracujący w Płocku, a mieszkający np. w gminie Słupno.

Nie oznacza to jednak, że wolno podczas korków postępować niezgodnie z prawem, a tak właśnie zrobili pędzący tą trasą motocykliści.

Kamera zamontowana w samochodzie ukazała też sytuację, która dość często ma miejsce na tzw. obwodnicy Płocka. Niestety, mamy tam jedynie jednopasmową jezdnię, w związku z czym kierowcy, którzy z ronda zjeżdżają lewym pasem, stoją na jego końcu, czekając na życzliwość kierowców jadących prawym pasem lub… wymuszają pierwszeństwo.Pamiętać przy tym należy, iż jeśli są w tym miejscu korki, a kierowca z lewego, kończącego się pasa dojeżdża do jego końca, mamy obowiązek ustąpienia mu pierwszeństwa, zgodnie z zasadą jazdy na suwak.

Jak oceniacie sytuację na poniższym filmie (7:23)?

Jeśli zarejestrowaliście podobne zdarzenia na terenie Płocka i powiatu płockiego, dajcie nam znać – będziemy publikować takie filmy, aby zwrócić uwagę na problem nieprawidłowego zachowania kierowców na drogach. Filmiki możecie przesłać w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub np. wysyłając link na nasz KONTAKT do filmu zamieszczonego na wetransfer.com.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Płoczczanin says:

  a ja nie zamierzam publikować nagrań z mojej kamerki samochodowej gdyż sam jeżdżę jeszcze jednośladem i często nie chce mi sie stać w korku na jednopasmowej obwodnicy

 2. wini says:

  ta obwodnica to żal.
  Fajnie że w ogóle coś jest, ale za PRLu mieli większe pojęcie o budowie dróg (ul. piłsudskiego) niż obecny prezydent.
  Co to za pomysł jednopasmowej obwodnicy????!!!!!!

  • Anonim says:

   Niestety to prawda. Ale za PRL mieli większe pojęcie nie tylko o budowie dróg, ale w ogóle o urbanistyce jako takiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU