REKLAMA

Młody mężczyzna miał myśli samobójcze. Policjanci zdążyli na czas

REKLAMA

Z ogromną odpowiedzialnością zmierzyli się policjanci, którzy zajęli się poszukiwaniem 18-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego. Młody mężczyzna zostawił list, z którego wynikało, że ma myśli samobójcze.

We wtorek, 27 grudnia br. wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwoniła mieszkanka powiatu gostynińskiego, informując, że jej 18-letni syn zostawił w domu list pożegnalny. Z treści listu wynikało, że młody mężczyzna chce odebrać sobie życie. Powagi sytuacji dodawał fakt, że miał on ostatnio problemy zdrowotne i zachowywał się irracjonalnie.

PowiązaneTematy

– Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny jednostki w Gostyninie niezwłocznie wysłał policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Na miejscu policjanci w rozmowie z matką ustali, że jej syn wyszedł z domu około pół godziny temu w nieznanym kierunku oraz że ma myśli samobójcze. Policjanci niezwłocznie podjęli poszukiwania mężczyzny, którego życie było zagrożone – informuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.Po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli 18-latka, który błąkał się w rejonie sąsiednich bloków. Młody mężczyzna został przewieziony do matki, która podziękowała policjantom za pomoc. Osiemnastolatek jest już pod opieką lekarzy.

Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:

  • Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123.
  • Bezpłatny telefon wsparcia – 800 108 108 – czynny codziennie, z wyjątkiem dni świątecznych w godz. 14-22.
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 – czynny codziennie od 12 do 22; można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz.
  • Telefon zaufania dla dzieci – 800 080 222 – linia całodobowa i bezpłatna.
  • Telefon dla Rodziców i Nauczycieli – 800 100 100.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU