REKLAMA

Minister cyfryzacji w Płocku

REKLAMA

Do Płocka przyjedzie minister cyfryzacji Marek Zagórski. Spotkanie, które zaplanowano na najbliższą sobotę, odbędzie się w ramach podróży, które posłowie, senatorowie i członkowie rządu odbywają cyklicznie, po całym kraju.

Spotkanie z ministrem Markiem Zagórskim odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 12, w Centrum Edukacji Grupy Orlen, przy Al. Kobylińskiego 25. Jak zapowiadają organizatorzy, minister ma przedstawić główne zamierzenia polskiego rządu w sprawie cyfryzacji, a także działania, zmierzające do znacznego poprawienia dostępu do szerokopasmowego internetu w małych miejscowościach.

Jak tłumaczy minister, podczas spotkań z mieszkańcami chciałby usłyszeć jakie są oczekiwania wobec rządu, co płocczanie uważają za sukces, a co za porażkę. Przedstawi także plan do końca kadencji.

Marek Zagórski, przed objęciem z ręki premiera Morawieckiego teki ministra cyfryzacji, od września 2016 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie zastępował szefa MC w czasie jego nieobecności. Koordynował wówczas m.in. pracę pozostałych wiceministrów, a także wykonywał czynności kierownictwa wobec Departamentów: Prawnego, Kompetencji Cyfrowych, Polityki Geoinformacyjnej, Rozwoju Usług Cyfrowych i Otwartości Danych, Telekomunikacji oraz Zarządzania Danymi.Wcześniej – od grudnia 2015 r. – był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Odpowiadał tam m.in. za prowadzone procesy prywatyzacji, współpracę z firmami doradczymi i inwestorami. Nadzorował także postępowania likwidacyjne i upadłościowe wobec spółek z udziałem Skarbu Państwa i przedsiębiorstw państwowych.

W latach 2006-2007 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie odpowiadał m.in. za nadzorowanie zadań wykonywanych przez podsekretarzy stanu. Sprawował nadzór nad departamentami finansów oraz płatności bezpośrednich. Był odpowiedzialny za kontrolowanie działalności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU