REKLAMA

Mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet

REKLAMA

25 listopada rozpoczęła się kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”, która potrwa do10 grudnia br. Jej symbolem jest noszenie przez mężczyzn białej wstążki.

PowiązaneTematy

Fot. KMP Płock
Fot. KMP Płock

Tę akcję, po wydarzeniu w Montrealu z 6 grudnia 1989 roku, zapoczątkowali kanadyjscy aktywiści. Właśnie wtedy na tamtejszej politechnice mężczyzna zamordował 14 kobiet, a kolejne 13 ranił, twierdząc, że zabrały mu one miejsce na uczelni.

Dwa lata po tym wydarzeniu, kanadyjscy mężczyźni włączyli się w akcję walki z przemocą wobec kobiet. Jako jej symbol wybrali białą wstążkę.Obecnie jest to największa na świecie kampania, mająca na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet, która prowadzona jest w ponad 55 krajach.

Płoccy funkcjonariusze również się w nią włączają. Kobiety, które doznają przemocy, mogą codziennie w godzinach 8-20 porozmawiać z policjantami w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku na temat ich sytuacji. Mundurowi przekażą także informacje na temat możliwości postępowania, aby przerwać stosowanie przemocy wobec kobiet oraz wskażą instytucje, gdzie jej ofiary mogą uzyskać pomoc.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU