REKLAMA

REKLAMA

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku. Rozwijaj się w dobrym kierunku

REKLAMA

Przeczytajrównież

Końcówka wakacji, to dla niezdecydowanych czas na podjęcie decyzji dotyczących wyboru studiów. Aby mieć upragniony indeks warto zajrzeć do oferty Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, gdzie na 18 kierunkach kształcenia można jeszcze znaleźć wolne miejsca.

Zatem czas zebrać informacje, sprecyzować oczekiwania i złożyć dokumenty na kierunek najbardziej odpowiadający oczekiwaniom i możliwościom. Jak mówi Sebastian Dymek, rzecznik prasowy Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, dobrą informacją dla wciąż niezdecydowanych kandydatów jest to, że na 18 kierunkach nadal są wolne miejsca.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Rekrutacja

Rekrutacja w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku na wszystkich kierunkach okazała się owocna. Ale dla chcących mieć studencki indeks od października jest jeszcze szansa. Uczelnia rekrutuje na pierwszy rok studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich do 16 września. Ważne jest to, aby kandydaci zapoznali się z zasadami rekrutacji. Ta odbywa się równolegle w formie elektronicznej (poprzez zalogowanie na portalu Internetowa Rekrutacja Kandydatów) oraz tradycyjnej (poprzez złożenie kompletu dokumentów w siedzibie Uczelni). Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: www.mazowiecka.edu.pl w zakładce „Dla kandydatów”. Na wszelkie pytania odpowiedzą także pracownicy Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki oraz dziekanatów.

Tryb studiów

Uczelnia oferuje studia w formie stacjonarnej. Na wybranych kierunkach istnieje możliwość wyboru studiów stacjonarnych w formie popołudniowej. To rozwiązanie, które pozwala połączyć studia z pracą lub opieką nad dziećmi. Grupy te zostaną uruchomione po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby osób.

Oferta Uczelni

Uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków, który jest rozbudowywany każdego roku.

Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo i kosmetologia zapewniające absolwentom uzyskanie wysokich kwalifikacji, interesującej pracy, dobrego wynagrodzenia i możliwości rozwoju.

W ramach studiów zapewnia się studentom możliwość nabycia najnowszej wiedzy medycznej i szerokiego zakresu umiejętności zawodowych oraz współpracy z pacjentami/klientami/ich rodzinami/opiekunami i innymi specjalistami w podmiotach ochrony zdrowia oraz podmiotach kosmetologicznych. Absolwenci wyposażeni w szeroki zakres kompetencji są przygotowani do pracy pielęgniarki, położnej, kosmetologa w duchu samodzielności i odpowiedzialności. Ukończenie ww. kierunków daje możliwość uzyskania zatrudnienia zgodnie z interesującą absolwentów dziedziną medycyny i oczekiwanym miejscem pracy (szpital, poradnia specjalistyczna, podstawowa opieka zdrowotna, gabinet spa, gabinet kosmetologiczny itd.). Dyplomy są również automatycznie uznawane w Unii Europejskiej oraz stanowią podstawę do dalszego rozwoju zawodowego (specjalizacje, kursy) i naukowego.

Kształcenia odbywa się na poziomie analogicznym, jak w uniwersytetach, w zakresie programu studiów, kadry, metod i warunków nauczania oraz jakości kształcenia.

Klinimetria




Od początku stycznia 2022 r. realizujemy na Wydziale Nauk o Zdrowiu projekt „Klinimetria w doskonaleniu jakości świadczeń zdrowotnych i kształcenia na kierunkach medycznych”, mający na celu doskonalenie jakości opieki nad pacjentami, poprzez popularyzację w profilaktyce, diagnostyce, terapii, pielęgnowaniu, rehabilitacji i ratownictwie medycznym, skal, kwestionariuszy i innych narzędzi standaryzowanych (wypracowanych w toku badań naukowych) wśród pracowników medycznych (lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni) oraz studentów i uczelni kształcących na kierunkach medycznych (lekarski i/ lub pielęgniarstwo i/lub położnictwo i/lub ratownictwo medyczne), a także zapewnienie do nich dostępu jak najszerszej grupie społecznej sprawującej opiekę nad drugim człowiekiem i/lub prowadzącym badania w tym zakresie. Umożliwi to polaryzację praktyki zdrowotnej opartej na dowodach naukowych i doświadczeniu klinicznym (Evidence Based Medicine oraz Evidence Based Practice Nursing). Wskaże także możliwość wykorzystywania tych narzędzi przez pacjentów i ich opiekunów do oceny własnego stanu i wydolności funkcjonalnej w środowisku życia pacjenta. Również do szerszego zastosowania w dalszych badaniach naukowych służących poprawie jakości opieki nad pacjentem i zapewnienia mu bezpieczeństwa.

Dla osiągnięcia ww. celów zostanie opracowana zwarta pozycja zawierająca skale, kwestionariusze i in. narzędzia standaryzowane oraz będą przeprowadzone webinaria.

Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki oferuje szeroki wachlarz kierunków, takich jak: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna, informatyka, filologia, nowe media, praca socjalna i pedagogika specjalna. Kierunek nowe media odpowiada na potrzeby globalnej cyfryzacji, multikulturowości i rozwoju mediów społecznościowych. Niezmiennie uniwersalnym kierunkiem rozwoju jest zdobywanie biegłości językowej, którą zapewnia spektrum tematyki filologicznej. Osoby, których powołaniem jest pomaganie innym uczelnia proponuje pracę socjalną. Zgodnie z nowym rozporządzeniem MEiN w każdej szkole powinien być zatrudniony pedagog specjalny – to mocny argument za tym, żeby wybrać pedagogikę specjalną.

Wydział Nauk Społecznych kształci specjalistów na kierunkach: administracja, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne i ekonomia. Po ukończeniu tego ostatniego kierunku absolwenci będą przygotowani do pracy w księgowości instytucji publicznych, firm prywatnych, a także do podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Zmiany, zmiany, zmiany

Warto dodać, że uczelnię w najbliższych miesiącach czeka wiele zmian. Od 1 października Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku przekształci się w Akademię Mazowiecką w Płocku. Kolejna ważna wiadomość to ta, że uczelnia otrzymała zgodę na uruchomienie kierunku lekarskiego w roku akademickim 2023/2024. W lipcu ofertę edukacyjną Uczelni wzbogaciły także jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia.

Studia podyplomowe i kursy

Uczelnia prowadzi także kształcenie podyplomowe. Od października planowane jest uruchomienie studiów na następujących kierunkach:

1. Współczesne koncepcje i metody zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji
2. Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
3. Rachunkowość budżetowa
4. Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej
5. Rozwój osobisty – studia coachingu

Osoby prywatne oraz firmy mogą skorzystać z kursu „Zastosowanie EXCELA w biznesie”

Zapraszamy

Władze uczelni, nauczyciele i studenci zapraszają do społeczności akademickiej Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Wszelkie informacje o uczelni dostępne są na stronie: www.mazowiecka.edu.pl oraz w mediach społecznościowych. Pytania dotyczące rekrutacji na studia w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku można kierować telefonicznie, e-mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny
REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU