REKLAMA

MAZOpiknik w Płocku deszczowo i słonecznie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Na Starym Rynku w Płocku rozstawiły się stoiska MAZOpikniku. To jeden z przystanków cyklu imprez zaplanowanym przez samorząd województwa mazowieckiego podczas wakacji. Choć pogoda niezbyt sprzyjała wydarzeniu, płocczanie dość chętnie korzystali zwłaszcza z oferty prozdrowotnej.

Na zmianę słońce i deszcz zaglądały na plac Stary Rynek w Płocku podczas MAZOpikniku, który odbywał się w sobotę, 16 lipca. Od godziny 11 do 18 zaplanowano piknik, z udziałem wielu stoisk, zajęć dla dzieci oraz muzyki. Wieczorem natomiast – międzypokoleniową potańcówkę na dechach, a po niej od godz. 20 silent disco.

PowiązaneTematy

Niestety, deszczowa i chłodna aura nie pozwoliła na pełne rozwinięcie piknikowych skrzydeł, niemniej płocczanie, którzy trafili na plac przed ratuszem chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Zwłaszcza tych, związanych ze zdrowiem, jak konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru, pomocy w rzucaniu palenia, nauki pierwszej pomocy czy samobadania piersi.Młodsi uczestnicy brali udział w warsztatach eko i zero waste, m.in.: szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan oraz warsztaty z robienia woskowijek. Swoje wyroby prezentowali też lokalni producenci żywności czy wyrobów ludowych. W strefie turystycznej natomiast można było odbyć wirtualne spacery po muzeach na Mazowszu, a także zapoznać się z ofertą Płocka czy Ciechanowa.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. petent UMP says:

  gdzie przyjmuje doktor ze zdjęcia nr 1 specjalista z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia.Potrzebuję
  porady tego specjalisty

 2. wicherek says:

  jak powiadał stary Baca dysc tyż pogoda.Więc nie narzekajta

 3. Pesel says:

  Porażka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: