REKLAMA

Małżeństwo powstrzymało pijanego kierowcę

REKLAMA

Niebezpieczny rajd pijanego 42-latka zakończyło małżeństwo. Para będąca świadkami groźnej sytuacji, odebrała nietrzeźwemu kierowcy kluczyki. Wcześniej mężczyzna wymusił na nich pierwszeństwo przejazdu.

Do zdarzenia doszło 12 listopada wieczorem w Topólnie. Kierujący citroenem wymusił pierwszeństwo przejazdu kierowcy samochodu osobowego. Podróżujące tym autem małżeństwo zaniepokoiło się nietypową, a zarazem niebezpieczną jazdą kierowcy citroena.

Po tym, jak kierujący zaczął jechać wężykiem, para nabrała podejrzeń, że jest on pijany. Kierowca, 32-letni mężczyzna, postanowił udaremnić dalszą niebezpieczną jazdę kierowcy. Wymusił zatrzymanie citroena, po czym natychmiast podbiegł do auta i wyjął ze stacyjki kluczyki.

Wezwani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie zbadali stan trzeźwości 42-latka z powiatu płockiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

– Zdecydowana reakcja świadków, a w tym przypadku małżeństwa, wyeliminowała z ruchu kierowcę z promilami, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami płocka policja spotkała się już wielokrotnie i z całą pewnością są one godne pochwały i naśladowania – zaznacza mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Policjanci przypominają, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy jednak pamiętać, aby ujętą osobę niezwłocznie przekazać Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU