Magda Zwierzyńska: W Płocku pracuje mi się najlepiej [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

PowiązaneTematy

Wystartowała druga edycja warsztatów Studia Tańca Fame. Zajęcia, które cieszą się ogromną popularnością, prowadzą tancerze znani z programu telewizyjnego You Can Dance. Wśród nich jest Magda Zwierzyńska, finalistka YCD, która w rozmowie z nami oceniała płockie talenty oraz opowiedziała o warsztatach i finałowej gali Fame Dance Festiwal.

Fame Dance Festiwal to jedna z największych imprez tanecznych, odbywających się w Płocku. Czterodniowe, darmowe warsztaty zakończą się dużą, wieczorową galą tańca w płockim amfiteatrze. Zeszłoroczne zajęcia okazały się ogromnym sukcesem – wzięło w nich udział aż 180 uczestników. Tegoroczna odsłona zapowiada się równie interesująco, bowiem chętnych na naukę nie brakuje.

[button link=”http://petroecho.pl/w-amfiteatrze-rzadzil-taniec-final-fame-dance-festiwal-zdjecia” size=”medium” color=”default”]Zobacz również: Finał Fame Dance Festiwal[/button]

O drugiej edycji Fame Dance Festiwal porozmawialiśmy z Magdą Zwierzyńską, finalistką You Can Dance, która wraz z Mateuszem Sobecko i Patrykiem Różnieckim prowadzi tegoroczne warsztaty.

Jak oceniasz poziom taneczny uczestników warsztatów w Płocku?

Magda Zwierzyńska: Jestem tu po raz drugi i widzę, że poziom dzieciaków biorących udział w warsztatach rośnie. To bardzo budujące. Uczestnikom tegorocznej edycji warsztatów nie brakuje entuzjazmu i zapału – choć to pierwszy dzień, zobaczymy jak to będzie wyglądało później, kiedy przyjdzie zmęczenie. A jak oceniam umiejętności? Różnie. Część z uczestników radzi sobie bardzo dobrze. Widać, że tańczą na co dzień. Lecz nie brakuje takich, którzy na sali są po raz pierwszy. Co ciekawe, amatorzy tak się starają, że szybko maskują braki w technice. Pokazujemy im, że dzięki ciężkiej pracy mogą zatańczyć wszystko.

Czyli nie ma rozdziału na dwie grupy: bardziej i mniej zaawansowaną?

MZ: Staramy się, aby grupy były mieszane. Nie interesuje nas to, czy ktoś już wcześniej tańczył, czy też nie. Zrobiliśmy to z premedytacją. Chcieliśmy, aby laicy próbowali dogonić bardziej doświadczonych kolegów, by w przerwie prosili ich o pomoc.

Jak duże jest zainteresowanie warsztatami?

MŻ: Ogromne. W tym roku zapisy na zajęcia skończyły się wcześniej niż pierwotnie zakładano. Po prostu zabrakło miejsc. Zainteresowanie rośnie. Ludzie widzą, że przyjeżdżamy tu dla nich. Szczerze powiedziawszy, w Płocku pracuje mi się najlepiej.

Czemu?

MŻ: Prowadzę podobne warsztaty w Warszawie, lecz podejście płocczan jest niesamowite. W stolicy podobne zajęcia nie są niczym nowym, tu jest inaczej. Widać, że ludzie doceniają to, co robimy. Płocczanie wiedzą, że przyjeżdżamy tu specjalnie dla nich i próbują czerpać z zajęć wszystko co się da. Tu nikt nie odpoczywa – nawet podczas przerwy. Widać maksymalne zaangażowanie. Płocczanom zależy na warsztatach, a nam przez to jeszcze bardziej. Prowadzimy sześciogodzinne zajęcia i – pomimo upału – ciągle jesteśmy na sali. Czekamy na występy w amfiteatrze.

No właśnie, zwieńczeniem warsztatów jest wielki finał, który odbędzie się 28 czerwca w płockim amfiteatrze…

: Tak, i już teraz nie możemy się go doczekać. Mam nadzieję, że finał będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż rok temu. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Będzie co oglądać, biorąc pod uwagę poziom uczestników. Po prostu trzeba to zobaczyć.

Efekty warsztatów ocenimy w trakcie finałowej gali, na którą organizatorzy zapraszają 28 czerwca o godz. 19 do amfiteatru. Wówczas uczestnicy kursu wraz z tancerzami zaprezentują na scenie swoje umiejętności. Imprezę poprowadzi – znana płockiej publiczności – para aktorów Teatru Dramatycznego, Szymon i Dorota Cempurowie.

Mamy dla Was pięć zaproszeń na finał Fame Dance Festiwal.

Co zrobić, aby je zdobyć? Wystarczy potwierdzić chęć obejrzenia Gali Finałowej w komentarzu. Nagrodzimy pięć pierwszych zgłoszeń.

fame dance festival

Uwaga: szczegóły odbioru nagrody prześlemy mailem, prosimy więc o podanie adresu e-mail w odpowiednim polu przy wpisywaniu komentarza.

Na następnej stronie publikujemy materiał filmowy oraz zdjęcia z poniedziałkowych warsztatów.