REKLAMA

Macie na działce Barszcz Sosnowskiego? Zgłoście to do urzędu miasta

REKLAMA

Barszcz Sosnowskiego, tzw. „Zemsta Stalina” to roślina bardzo niebezpieczna dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kontakt z nią powoduje oparzenia skóry. Urząd miasta bierze się za opracowanie programu, który pomoże zwalczyć ten problem w Płocku.

PowiązaneTematy

Jeśli na swoich działkach zauważyliście Barszcz Sosnowskiego, zgłoście to do Urzędu Miasta. Należy wypełnić formularz  „Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock” i przekazać go do siedziby Urzędu Miasta, Biura Obsługi Klientów bądź wysłać pocztą. Zgłoszenia można składać do 14 października 2016 roku.

Zebrane informacje będą wykorzystane do oszacowania skali problemu w Płocku, a następnie do opracowania programu zwalczania barszczu Sosnowskiego na lata następne.Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Barszcz Sosnowskiego do Polski został sprowadzony z Kaukazu pod koniec lat 50. XX wieku. W czasach stalinowskich rozpoczęto jego uprawę na wielką skalę, ponieważ miał służyć jako pasza dla bydła, jednak niedługo potem zaprzestano jego uprawy. Chwast ma zieloną bruzdowaną łodygą, która w dolnej części jest pokryta fioletowymi plamkami. Jego liście są duże i szerokie (o średnicy do 150 cm), o zaostrzonych końcówkach, a kwiaty zebrane w gęsty i duży baldach są białe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU