REKLAMA

Lodołamacze na Wiśle. Pracują przed Nowym Duninowem

REKLAMA

W środę lodołamacze na Wiśle dotarły do Dobrzynia nad Wisłą. Jak wyjaśniają Wody Polskie, skruszony lód spływał bez przeszkód i był przepuszczany przez Stopień Wodny Włocławek. W czwartek lodołamacze pracują na odcinku Dobrzyń nad Wisłą – Nowa Wieś.

Jak podały Wody Polskie, w środę lodołamacze pracowały na Wiśle do godz. 19 i w czwartek planują podobną godzinę zakończenia prac.

– Na Środkowej Wiśle, na Zbiorniku Włocławskim, od godziny 7.00 pracuje 6 lodołamaczy. Akcja lodołamania odbywa się na odcinku Dobrzyń nad Wisłą – Nowa Wieś i jest połączona z przepuszczaniem pokruszonej kry przez Stopień we Włocławku. Lodołamacze będą pracować tak długo, jak pozwolą na to warunki, podobnie jak wczoraj, planowana jest akcja do godz. 19 – przekazały Wody Polskie.W czwartek, 18 lutego wodowskaz w Bramie Płockiej wskazuje 340 cm, natomiast w Wyszogrodzie 587 cm. Utrzymują się stany alarmowe, choć na razie sytuacja jest ustabilizowana. Stan ostrzegawczy występuje na wodowskazie w Kępie Polskiej, gdzie trwają prace zabezpieczające na wałach przeciwpowodziowych. Aktualny stan wody na wodowskazie utrzymuje się na poziomie 496 cm.

W związku z prognozowanym przez IMGW-PIB ociepleniem i odwilżą, wszystkie jednostki Wód Polskich są gotowe do podjęcia działań przeciwpowodziowych. Centra Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Wód Polskich pełnią stałe dyżury.

Fot. Wody Polskie
Zabezpieczenie wałów w Kępie Polskiej, Fot. Wody Polskie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Boby says:

    Przypuszczam że będą jeszcze inne niespodzianki. Czekam kiedy lodołamacze doplyna do zatoru w Poplacinie. Czy to przypadek ze tam zamontowano w grudniu 2020 zagrode sryzowa?

  2. Lysy says:

    Prezio podał się do dymisji nie będzie w Płocku lodołamaczem jeździł 🤣🤣🤣😂😂😂🤣😂🤣😂🤣

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU