REKLAMA

Kuria wydała oświadczenie w sprawie zajścia w kościele. „Pod adresem proboszcza były kierowane groźby”

REKLAMA

Kuria Diecezjalna Płocka zabrała głos w sprawie zajścia, do którego doszło w Wielką Sobotę w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Proboszcz parafii złożył obszerne wyjaśnienia, ale powiadomił również policję.

Przypomnijmy, do zajścia doszło w Wielką Sobotę, 20 kwietnia, w kościele „Na Górkach”, gdzie Grób Pański zawierał różnego rodzaju słowa, jak: kłamstwo, hejt, nałóg, egoizm, chciwość, agresja, pycha, rzucenie wiary, kradzież, nienawiść, pogarda czy zdrada, a przy nich określenia: LGBT, gender i zboczenia. Całości dopełniał napis: „Zachowaj nas od ognia niewiary”.

To zdenerwowało przedstawicieli płockiego środowiska LGBT – dwoje płocczan włożyło do święconki tęczowe papierowe flagi. Według relacji płocczan, ksiądz podarł flagi, zabrał mężczyźnie telefon i wyniósł do zakrystii. Na miejsce wezwano policję, po jej przyjeździe ksiądz telefon oddał, ale bez karty SIM i kart pamięci. Pomiędzy proboszczem a mężczyzną wywiązała się też dyskusja, podczas której ksiądz miał wyprosić go z kościoła.

25 kwietnia głos w tej sprawie zabrała Kuria Diecezji Płockiej.

– Zgodnie z wcześniejszą informacją przekazaną mediom, uprzejmie informuję, że w dniu 25 kwietnia br. doszło do spotkania Biskupa Pomocniczego z ks. proboszczem Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Ks. proboszcz złożył obszerne wyjaśnienia dotyczące konfliktu powstałego wokół Grobu Pańskiego.

Ponadto informuję, że ks. proboszcz zawiadomił Policję o zajściach w świątyni parafialnej. Zgłoszenie zostało przyjęte. Jako strona kościelna czekamy na zakończenie postępowania. Pragnę nadmienić, że w tych dniach były kierowane pod adresem ks. proboszcza groźby nawołujące do fizycznej przemocy wobec niego, w tym zagrażające jego życiu. Ks. proboszcz nie skorzystał z zaproponowanej przez Policję ochrony osobistej.Wyrażam nadzieję, że okres paschalny sprzyjać będzie wyciszeniu złych emocji i pozwoli obiektywnie ocenić zaistniałą sprawę.

Dr Elżbieta Grzybowska
Rzecznik Kurii Diecezji Płockiej

Kontrowersyjne napisy w kościele i tęczowe flagi w święconce. Kłótnia księdza z przedstawicielem LGBT w Płocku [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 23

 1. To ksiądz sprowokował pierwszy says:

  Prowokacji dopuścił się najpierw ksiądz z Górek! Jemu wolno? Jakim prawem umieścił LGBT wśród grzechów? Była akcja, to była też reakcja. Nikogo myślącego nie powinno to dziwić. Przypominam fundusz kościelny jest wyplacany z naszych podatków, nie tylko z podatków katolików, a buta i arogancją księży wskazuje że o tym nie pamiętają. I w kontekście grzechów: pytam się gdzie jest pedofilia???!!! Czyżby to był niewygodny dla kościoła grzech? To może jeszcze hipokryzja?

  • Feniks says:

   Jakbyście nie widzieli tam na tych kartonach było też homos. Pedofilia to też rodzaj zboczenia Homos. Nikt nie tolerował zboczenia pedofilia LBGT. Nad grobem było (zachował nas od pedofili , lezbijstwa, transwestytów.). Nasza wiara- tradycja przywołuje do miłości i wiary w Boga .

  • zxcv says:

   bo czyny homoseksualne są grzeszne.

 2. waldi says:

  W jakim celu wpieprza sie w nie swoje tematy ?

 3. Do Rad says:

  Nienawiść jest w zbokach z LGBT i lewakach. Więcej tolerancji i szacunku dla nietolerancji takich zboczeńców. Nie uprawiaj lewackiej nowomowy bo niedobrze się robi. Rzygam tęczą!!!!!

 4. normix says:

  ciemna masa dała głos ,a kiecun powinien zarobić po mordzie za głupote i bezczelnośc..

  • MichałB says:

   Chcę to dobrze zrozumieć… Albo w kościołach będą rządzić homoseksualiści i transwestyci, albo kapłani będą torturowani i bici?
   Nie zdziw się, jak ktoś będzie miał przeciwne zdania – demokracja.
   Może być tak, że w kościołach będą rządzić kapłani a i tamtym się zmieni nasza dotychczasowa obojętność i brak agresji.
   Zasadniczo przez takich cyców to się zmienia.

 5. Kris says:

  Dokładnie zgadzam się z tym że towarzystwo niech idzie prowokować do meczetu. Ciekawe czy towarzystwo byłoby tak odważne.

 6. Anonim says:

  Dlaczego w komentujących tyle nienawiści ? Przed Bogiem liczy się człowiek, a nie LGBT . Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego proboszcz nie napisał hasła o pedofilii w kościele? Czy według niego to nie niszczy wiary ?

  • Krystyna z gazowni says:

   Każdy człowiek ma prawo iść do kościoła się pomodlić ale niedopuszczalne jest robienie w miejscu świętym prowokacji za to powinna być bardzo sroga kara finansowa. To ohydne kiedy homosie wnoszą ukradzione symbole swojej patologii mowa o tęczowej szmacie na którą psy szczą. Zachowanie księdza proboszcza moim zdaniem za łagodne. Patologia powinna znać swoje miejsce czyli w rynsztoku. Jak homoś ma ochotę się pomodlić i spotkać się z Panem Bogiem w świątyni to nich ubierze się przyzwoicie i nie świeci oszczaną tęczą. A tak naprawdę to zboczenia się leczy.

   • Rad says:

    Ile w tym nienawiści i jakie słownictwo…

   • Feniks says:

    Każdy ma prawo do swojego zdania ale nie powinien narzucać wierz czy tadycji swojego zdania.

   • XX says:

    Mam rozumieć że jak naloze koszulę we wzór tęczy to w kościele nie mogę się pokazać?

   • Max says:

    Naprawdę uważasz, że to najodpowiedniejszy strój do kościoła?
    Ja mam np. koszulkę „Instruktor seksu, pierwsza lekcja za darmo!”, co nie znaczy, że będę ją ubierał na lekcje z twoimi dziećmi.
    A sorry. Drażliwy temat…

 7. Nie toleruje LGBT says:

  Brawo dla księdza. LGBT czyli zboczeńcy nie raz profanowali kościoły. Z patologią trzeba krótko za mordę i won!!!!

  • Anna says:

   A ja znam tego księdza od dzieciństwa i wiem,że zapraszał do swojego domu dziewczynki ze scholi.Na lekcji religii kilkakrotnie uderzył mojego kolegę w twarz.

  • Pb says:

   Daj przykład

 8. Paweł says:

  To zawsze był wywrotowy Ksiądz, pamiętam Go jeszcze z Parafii Świętego Jana gdzie wtedy Proboszczem był Ksiądz Król. Już wtedy nie mógł nad nim zapanować.
  A swoją drogą Łebkowski mógłby być, kolejnym Popiełuszką, bo takie plany miała esbecja.
  Po co to Lgbt szuka problemów, po co poszli do Wielkanocnego stołu celem poświęcenia pokarmów? To oni nie rozumieją prawa tolerancji.
  I niech się cieszą, że to nie moja parafia, bo gdyby trafili na mnie, na pewno nie skończyło by się na wypraszaniu ze świątyni.
  Nie jestem katotalibem, ale człowiekiem dość nikczemnej wiary, szanującym jednak uczucia religijne innych.
  Nie mniej jednak na prowokacje i brak kultury nie zgadzam się zupełnie.
  Pozdrawiam, grzesznik-realista.

  • Nie toleruje LGBT says:

   Zgadzam się że zboczeńcy czyli patologia LGBT musi się nauczyć tolerancji dla innych. Muszą wiedzieć że ich miejsce jest u siebie w domach i nigdy nie zdobędą praw społecznych o jakie walczą. Ogon nie może majtać psem. Nie zrobią z kościołów miejsc multi kulti. Ksiądz postąpił bardzo spokojnie aż za bardzo bo za to powinni mordami szorować posadzkę w kościele.

 9. angel says:

  Ksiądz zapomniał o przykazaniu miłości, żenada ale pycha kroczy przed upadkiem

  • Nie toleruje LGBT says:

   A zboczeńcy czyli patologia LGBT zapomniała o tolerancji i kulturze. Zboki won!!! Razem ze swoją tęczowa szmatą

  • Feniks says:

   Przekazanie miłości ? Ale to nie znaczy że mamy wszystkiemu (lewactwu ustępować bo mniejszosc.)Szanujmu się ale nie dajmy narzucić swojej opini.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU