REKLAMA

Ktoś rozkłada mięso z trutką. Uważajcie na psy!

REKLAMA

Płockie grupy na portalu społecznościowym obiegła informacja o wielu przypadkach zatrucia psów, spowodowanych wyrzuconym mięsem, zatrutym prawdopodobnie trutką na szczury. Ostrzegamy, aby szczególnie uważać na psy wyprowadzane na osiedlu Podolszyce Południe.

Jak informują mieszkańcy, na osiedlu Podolszyce Południe w Płocku prawdopodobnie ktoś rozkłada mięso z trutką na szczury.

– Jeśli ktoś ma problemy ze zwierzakiem – wymioty, rozwolnienie, krew zamiast kupy – bardzo proszę o kontakt. Chciałabym spróbować zawęzić teren, gdzie ktoś truje zwierzaki – pisze płocczanka.

Jak wyjaśnia, 31 stycznia odezwały się kolejne osoby, mające ten sam problem z pieskami (wymioty, biegunki, załatwianie się krwią).– Na razie pokrywa się rejon: okolice kościoła św. Wojciecha – park 27 Dębów, pasaż Roguckiego, okolice placu zabaw Orlen, trawniki przy głównej al. Jana Pawła i polana przy koniach, gdzie teraz stawiają blok. Kolejne zgłoszenia, już 1 lutego, dotyczą rejonu przy galerii Wisła oraz przychodni Rodzina. Przy przychodni właścicielka zorientowała się, że jej suczka złapała kawałek mięsa, później miała objawy zatrucia. Wychodzi na to, że ktoś rozrzuca to po całym osiedlu – tłumaczy płocczanka.

Dodaje, że wszyscy, którzy odezwali się do niej w tej sprawie, mieli problem z psami lub nadal mają od około 22 stycznia.

– Obszar jest dość spory, także bądźcie czujni! Mój pies przechodzi zatrucie bardzo ciężko, niestety. Wymiotował mięsem mielonym, jakby na wpół surowym – ostrzega autorka postu.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 45

 1. ja tu mieszkam says:

  Dlatego pisałem ironicznie o „cywilizowanym społeczeństwie”. To jest obraz nędzy i rozpaczy. Jeden narzyga, drugi rozbije butelkę, trzeci petów narzuca i napluje, czwartego pies kupsko zwali, piaty przyczepkę smieci i opon wywali – a to nie wszystko … Piękny obraz społeczeństwa gdzie każdy tylko potrafi się licytować i odbijać temat „byle od siebie”. Jesteśmy zajebiści! … Żałośni. Masz psa to sprzątaj kupe. Palisz fajki, wypiłeś picie, zjadłeś chipsy… to wyrzuć do śmietniczki, a jak nie ma śmietniczek to naciskaj żeby były. Przecież to tak mało potrzeba. A my się żremy między sobą. Przecież to chore.

 2. Właścicielka otrutego psa says:

  Mój pies został otruty przez zwyrodnialca, który potrafi tylko podstępem zadawać ogromy ból niewinnemu zwierzęciu. Dla mnie nie jest to człowiek. Piesek miał 14 lat i przez wszystkie lata jego życia było po niej sprzątane. Natomiast bardzo często widzę jak notorycznie są opluwane chodniki tak że strach po nich chodzić żeby się nie przykleić ( zresztą potrafią też inne potrzeby załatwiać) Moje pytanie czy osoby które plują na chodniki sprzątają po sobie? czy tylko widzą innych. Czy może to przywilej LUDZI którym wolno wszystko i wszystko tylko do nich należy.

  • Kotka says:

   Został otruty to ciekawe?! Słabo go pilnowałaś, widać że piesek chodził jak chciał.

   • Anonim says:

    Zwykła smycz ma swoją długość, a jeszcze nie widziałam właściciela chodzącego z nosem przy ziemi obok psa,

   • zan says:

    Co za głupi komentarz, aż oczy bolą. Czasami lepiej się nie odzywać.

   • Gość says:

    Na prywatnych posesjach psy też są trute i robi to prawdopodobnie śmierdząca kociara.

   • Gosc says:

    Bo piesek powinien chodzic luzem.
    Ty też na smyczy chodzisz?

   • Gość says:

    Tak powinien chodzić luzem ale tylko na prywatnej ogrodzonej posesji właściciela.suczko cieczkująca spuszczona ze smyczy.

   • Hehe says:

    Kocica ma ruję

   • gość says:

    i biega z wypiętym dooopskiem od jednego do drugiego

  • ja tu mieszkam says:

   Dlatego pisałem ironicznie o „cywilizowanym społeczeństwie”. To jest obraz nędzy i rozpaczy. Jeden narzyga, drugi rozbije butelkę, trzeci petów narzuca i napluje, czwartego pies kupsko zwali, piaty przyczepkę smieci i opon wywali – a to nie wszystko … Piękny obraz społeczeństwa gdzie każdy tylko potrafi się licytować i odbijać temat „byle od siebie”. Jesteśmy zajebiści! … Żałośni. Masz psa to sprzątaj kupe. Palisz fajki, wypiłeś picie, zjadłeś chipsy… to wyrzuć do śmietniczki, a jak nie ma śmietniczek to naciskaj żeby były. Przecież to tak mało potrzeba. A my się żremy między sobą. Przecież to chore.

  • gość says:

   i biega z wypiętym doopskiem od jednego do drugiego

  • Prawo says:

   Jeśli psy są trute na prywatnych posesjach, to właściciele mają prawo zgłosić na policję również atak na nich, bo to jest prywatna posesja

 3. babcia Stasia says:

  Pies i kot dla wielu starszych ludzi to odrobina szczęścia. A takie bawoły mało uświadomione typu Chycel , w wieku 35-55, specjaliści od gierek komputerowych powinni zniknąć z tego świata. Jedynie moje wnuczki mają więcej oleju lnianego w głowie i walczą z idiotami !

  • Nie ma problemu skoro to dla Ciebie szczęście, tylko says:

   niech Twoje szczęście nie unieszczęśliwia innych dookoła.
   Nie wiem jak Twoje wnuczki walczą, ale nie muszą walczyć.
   Wystarczy jak będą dbac o okolice gdzie mieszkają równiez ludzie, dla których zwierzę w bloku to nie jest domiar szczęścia

 4. Chycel says:

  Pies to buda i łańcuch na prywatnej posesji.

 5. ja tu mieszkam says:

  Jak macie psy to sprzątajcie po nich. Porzygać się można jak się patrzy na te kupka wszędzie. Ktoś się zdenerwował. Jak nie zaczniemy się nawzajem szanować to skończymy bardzo źle. Moi rodzice do mnie mówili „idź na trawę pobiegać”. Ja teraz do dzieci muszę mówić „tylko nie na trawę bo wejdziesz w psią kupę!”. To jest to cywilizowane społeczeństwo? To jest nasz rozwój i postęp? Zamiast mierzyć go nowymi iPhonami może zaczniemy mierzyć czymś bardziej ludzkim? To nie chodzi o pieski.

  • Ja says:

   Dużo osob sprząta po psach. Wbrew temu że ludzie nie sprzątają po sobie pety butelki itd. Po drugie pies, zwierze ma też prawa do tej planety. Ja rozumiem sprzątanie w parkach na placach gdzie sa dzieci. Ale zwykły trawnik gdzie nikt nie chodzi bo dla ludzi sa chodniki. Wiem ze jest prawo odnośnie obowiązku sprzątania po psie ale powinno byc dodane na trawnikach ktore sa podlewane i sprzątanie raz w tygodniu. A nie zarośnięte zielskiem i petami. Ludzie tez sprzątajcie swoje odchody i swoje śmieci bo przeszkadzaja zwierzętom. Sypanie soli w zimie tez nie jest eko ale prawo na to pozwala.

   • To, że jakieś buractwo śmieci to znaczy says:

    że psiarze są usprawiedliwieni? Poza tym wejscie na peta porównywać z rozdebtaniem śmierdzącej psiej brei ?

 6. Miły kotek says:

  Gonić te kundle.

 7. Podole says:

  To skur…. zwyrodnialec! Co mu przeszkadzają niewinne psy. Złapać debila takiego i niech sam to zje. A ten zwyrodnialec co chce, żeby dzieci biegały po trawnikach pomyślał że i dzieci mają swoich pupili.?

  • Nie popieram absolutnie krzywdzenia psów, ale says:

   te psy cierpią przez teoretycznych miłośników zwierząt, którzy raz , że trzymają je w ciasnych klitkach, a dwa, ze wychodzą 2 razy dziennie wysrać się nimi i nie posprzątać bo przecież jaśnie pan/-i nie schyli się po gowno swojego pupilka.
   Zobaczycie co bedzie na chodnikach jak śnieg stopnieje…
   W cywilizowanych krajach na trawnikach ludzie siadają, rozkładają koce a u nas gnojowisko.
   Tym co uważają, że trawnik nie jest dla ludzi tylko psów proponowałbym leczenie lub powrót do siebie na podpłocką wiochę – tam pola dla psów pod dostatkiem..

   • Anonim says:

    JA TU MIESZKAM masz rację. Mam psa i zawsze po nim sprzątam. Niestety jestem w nielicznej grupie ludzi, którzy to robią. Codziennie muszę myć buty z psich odchodów🙄 Teren pod Levisem na międzytorze jest traktowany jak ubikacja dla psów. Nie da się tam spacerować

 8. Ag says:

  Trzeba byc czujnym i dorwac tego skurwiela jemu dac to do zjedzenia, i patrzec jak sie meczy nie po to kochamy i dbamy o swoich pupili zeby jakis zwyrodnialec zabijal naszych czworonogow. Ja zaczelam spacerowac poznymi nocami ze swoim psem rasy putbul w kagancu jesli wpadnie mi ten ktos w rece zdejme psu kaganiec i puszcze psa wydajac odpowiednia,komende. Jesli zwyrodnialcu czytasz ten komentaz mniej sie na bacznosci

 9. Miły kotek says:

  Damy z pieskamii na trawnikach! Niech wam srają na dywanach w domu.

  • ABC says:

   Jak ty masz w domu chlew, bo ci twój miły kotek sra na dywanach to jeszcze nie znaczy, że każdy ma tak mieć w domu

  • Ktoś tam says:

   Nie bądź taki do przodu, bo cię sznurówki wyprzedzają

   • Ktoś inny says:

    Nie interesuj się cudzymi sznurówkami tylko wypierz swoje bo na kilometr walą kocimi szczochami.

 10. Zamana says:

  Dla dzieci ta są płace zabaw a nie trawniki jełopie chyba ze twoje dzieci bawią się na trawniku

 11. Hehe says:

  Łażą psiska sraja po trawnikach to ktos sam chce zrobic porządek z zasrancami.
  Trawniki dla dzieci a nie na psie sranie.

  • Prędzej pomogę zwierzęciu niż człowiekowi says:

   Żeby te dzieci choć w połowie były wychowane jak te psy to może i tak… no cóż…A ja nigdy nie będę sprzątać po swoim piesku , wolę mandat zapłacić 😁

   • Ktoś lol says:

    Pewnego dnia będziesz wchodziła sama w to co zrobił pies 🙄

   • Hahaha says:

    Piszesz sama ze sobą? Psychiatry poszukaj

  • Love dog says:

   Żeby te dzieci choć w połowie były wychowane jak te psy to może i tak… no cóż…A ja nigdy nie będę sprzątać po swoim piesku , wolę mandat zapłacić 😁 😉

 12. Xyz says:

  Mamy 1 luty a zgłoszenia docierają już z 2 lutego ? Hmm czy ktoś jeszcze żyje weekendem.? Co brał autor tekstu?

 13. One3 says:

  Złapać tego kogoś i go tym nafaszerowac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU