REKLAMA

Ktoś kradnie rośliny z terenów miejskich. Złodzieje na Starym Mieście

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka poinformował o kradzieżach roślin, do jakich dochodzi na osiedlu Stare Miasto. Urzędnicy apelują o zgłaszanie takich przypadków policji lub straży miejskiej.

Jak wyjaśnia Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta, do kradzieży świeżo nasadzonych roślin dochodziło w rejonie ul. Topolowej, Kazimierza Wielkiego i Okrzei.

– Straż miejska zwiększyła liczbę patroli w miejscach objętych nasadzeniami nowych roślin na terenie miasta – informuje Konrad Kozłowski.Przypomina również, że na podstawie art. 119 § 1 kodeksu wykroczeń, kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Zgodnie zaś z art. 278 § 1 kodeksu karnego, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Urząd miasta informuje także, iż straż miejska prowadzi także kontrole cmentarzy, które mają na celu m. in. wyeliminowanie kradzieży ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek, jak również zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu nekropolii.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. Obowiązuje nadal says:

  zasada z czasów komuny: Ukradł, ale umiał się wytłumaczyć, to jest inteligentny człowiek.
  Trzeba minimum dwóch pokoleń, aby tp wyplemnić.

 2. Januusz says:

  Powołujecie się na stary przepis dot kwoty wykroczenia. W myśl obowiązujących przepisów prawa wykroczenie stanowi kradzież przedmiotu o wartości do 500 zł.

 3. Fan says:

  Taki rozbudowany monitoring mamy w mieście i czyżby nie działał :)

 4. DONOS says:

  A mnie żona podkradła jajka na-sadzone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU