Kryminalna gra dla Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 maja w Książnicy Płockiej odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, pisarzem, laureatem Paszportu “Polityki” i nominowanym do literackiej Nagrody Nike za powieść “Inna dusza”. Jako recenzent i publicysta, współpracuje z wieloma czasopismami.

Dyskusja z autorem literatury grozy i fantastycznej stała się inspiracją do ogłoszenia konkursu na scenariusz kryminalnej gry miejskiej z Płockiem w tle. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców Płocka i nie tylko, do tego, by poznawać przestrzeń miasta.

– Chcemy, by uczestnicy odkryli, że w zakamarkach miasta może kryć się bardzo wiele – mówiła Renata Kraszewska, prowadząca spotkanie.

Najważniejsze jest to, aby według scenariusza gry można było przejść miasto i jego mroczne zakątki. Podczas spotkania doświadczony pisarz udzielił kilku rad, w jaki sposób stworzyć grozę w swoich tekstach.

– Najlepiej jest odwoływać się do rzeczywistości, którą znamy. Ja bardzo często wracam w swoich książkach do lat 90. czyli okresu, w którym dorastałem – mówił autor.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji