Królewscy nie zwalniają tempa!

Nie chodzi tu bynajmniej o zawodników Realu Madryt, którzy dziś wieczorem spróbują odwrócić losy dwumeczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Królewscy Płock swój mecz rozgrywali w weekend i pokonali na wyjeździe OKS Start Otwock 2:1.

Płocczanki strzeliły bramkę już po 18. minutach, jednak wówczas arbiter dopatrzył się spalonego. Wątpliwości nie był jednak w 23, minucie spotkania. Dominika Janicka zauważyła, że bramkarka gospodyń jest nieco wysunięta i sprytnym, technicznym strzałem z 16. metra przelobowała rywalkę. Podopieczne Adriana Piankowskiego nacierały, stwarzały sytuacje bramkowe i pięć minut później udało się podwyższyć prowadzenie. Aleksandra Kujawska dośrodkowała piłkę z niemal samej linii końcowej, lot piłki źle oceniła bramkarka, a Daria Nowak efektownie wpakowała piłkę do bramki. Piłkarkom Startu udało się zdobyć kontaktową bramkę po rzucie wolnym wykonywanym z prawego skrzydła i do przerwy było 2:1 dla przyjezdnych.

Jak się okazało, więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Otwocczanki groźnie atakowały, ale nie potrafiły zdobyć wyrównującej bramki. Swoje okazje miały też zawodniczki Królewskich, ale ich celowniki również były rozregulowane.

Jesteśmy szczęśliwe, że po nerwowym meczu trzy punkty wróciły z nami do Płocka. Obie drużyny walczyły do ostatniego gwizdka, mecz od początku do końca wymagał od nas ogromnego skupienia. Przez cały czas wynik był niepewny, jedna bramka mogła zaważyć o wygranej. Potrafiłyśmy jednak zachować kontrolę nad grą i stwarzaćć wiele sytuacji podbramkowych. Mecz okazał się dla nas sporym wyzwaniem, a przeciwnik trudnym rywalem. Popełniłyśmy kilka błędów, ale kolejna wygrana jest dobrą motywacją do pracy na przyszłe mecze – powiedziała po meczu Dominika Janicka, zdobywczyni pierwszej bramki.

OKS Start Otwock – KS Królewscy Płock 1:2 (1:2)

Bramki: 23. Dominika Janicka, 28. Daria Nowak

KS Królewscy Płock: Marta Hućko – Kinga Lisiewska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska – Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska, Dagmara Świt – Daria Nowak (K) (64. Wiktoria Wiączek), Dominika Janicka (43. Alicja Jankowska), Aleksandra Kujawska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!