REKLAMA

Kradzież w płockim szpitalu. Jak obronić się przed złodziejami?

REKLAMA

Ulica Medyczna często pojawia się w raportach Komendy Miejskiej Policji w Płocku przy informacjach, dotyczących kradzieży. Jak się dowiedzieliśmy, do części z tych zdarzeń dochodzi w szpitalu wojewódzkim. Jak pacjenci mają ustrzec się utraty cennego mienia?

23 lipca płockim policjantom zgłoszono kradzież portfela z dokumentami oraz telefonu przy ul. Medycznej. Wartość strat wyniosła 1500 zł. Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie przy tej ulicy w raportach policyjnych. Oficer Prasowy KMP w Płocku, mł. asp. Marta Lewandowska potwierdziła, że do kradzieży doszło w szpitalu wojewódzkim.

Co zrobić, żeby nie dać się okraść?

– Przede wszystkim nie powinniśmy pozostawiać cennych rzeczy, telefonów, tabletów, portfeli czy torebek na łóżkach czy też w szafkach szpitalnych, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń. Rzeczy wartościowe możemy pozostawić w depozycie szpitalnym, a przede wszystkim przekazać rodzinie – radzi mł. asp. Marta Lewandowska.Policjanci doradzają również, żeby zwracać uwagę, gdy zobaczy się osobę, która zachowuje się podejrzanie, przygląda się pacjentom i ich dobytkowi. Taką informację należy przekazać personelowi szpitala, który powinien w razie potrzeby zawiadomić policję.

W minionej dobie płoccy funkcjonariusze odnotowali również 6 kolizji, z czego 4 miały miejsce na terenie naszego miasta.

Gdzie radar?

24 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

 • w godz. 6-14 na trasie Płock – Wilczkowo oraz Płock – Karolewo – Płock,
 • w godz. 14-22 na terenie miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Pacjentka says:

  Zimą w plockim.szpitalu na krzesłach dla pacjentów leżał ciągnący zul. Z WC korzystał inby. Tacy obywatele piwinni mieć zakaz wstepu do jakichkolwiek instytucji. Skoro wolą być bezdomni niż pracowac czy pić niż spać w nolegowni to ie piwinni być wpuszczani do szpitali itp instytucji

 2. Yxjdjdhdh says:

  Na starym też kradną. Policja „0” skuteczności…

 3. Gosc says:

  Kradzieze w szpitalu na Winiarach są od lat .Jak widać nikt z tym nic nie robi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU