REKLAMA

Kradli samochody, posiadali narkotyki. Płocka policja zatrzymała przestępców

REKLAMA

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku złodziei samochodów. Odzyskali też dwa samochody, w tym jeden skradziony z płockich Podolszyc, a w garażu należącym do przestępców znaleźli pół kilograma marihuany i amfetaminy.

Dwóch mężczyzn w wieku 26 lat przyjeżdżało m.in. do Płocka w celu kradzieży samochodów. Ich łupem padł m.in. nissan, zaparkowany na osiedlu Podolszyce Południe. Złodziejami okazali się mieszkańcy powiatu wołomińskiego.

– Kilkutygodniowa praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy skutecznie uderzyła w przestępczość samochodową – potwierdza mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Szczegółowa analiza i ustalenia śledczych pozwoliły zorganizować szeroko zakrojoną akcję na terenie sąsiednich powiatów – dodała.

W nocy z 2 na 3 lutego br. płoccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn podczas kradzieży samochodu nissan X-trail. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu sochaczewskiego.– 26-latek i jego wspólnik prowadzili skradziony w Rawie Mazowieckiej samochód do „dziupli”. I nie był to koniec ustaleń płockich śledczych. W garażu w Sochaczewie znaleźli kolejnego skradzionego nissana. Pojazd ten padł łupem zatrzymanych mężczyzn w Konstancie Jeziorna. Podczas nocnych działań, kryminalni w garażu w Wołominie (gdzie najprawdopodobniej zatrzymani przechowywali skradzione samochody), znaleźli blisko pół kilograma narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Na podstawie zebranego przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy ustalono, że zatrzymani mężczyźni podejrzani są w sumie o cztery kradzieże samochodów na terenie Mazowsza, w tym kradzieży pojazdu marki Nissan z osiedla Podolszyce w Płocku, do której doszło pod koniec stycznia br.

Zatrzymani 26-letni mieszkańcy powiatu wołomińskiego usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a jeden dodatkowo posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek, 5 lutego, sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Fot. KMP Płock
Fot. KMP Płock
Fot. KMP Płock

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Ania says:

    Dziadostwo!! Brawo policja, szkoda że moj się nie znalazl rok temu

  2. Życie says:

    Takie mamy czasy. Widać że chłopaki są operatywni i potrafili zadbać o swój byt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU