NoveKino Przedwiośnie zaprasza na nowości filmowe i stałe cykle. W programie m.in. komedia “Do zakochania jeden krok”, film biograficzny “Święty. Niezłomny” oraz film familijny “Miłość pisana Braillem”.

Do zakochania jeden krok

Od 23 marca NK Przedwiośnie zaprasza na dwie premierowe propozycje. Pierwszy tytuł to komedia “Do zakochania jeden krok”.

To przebojowa komedia o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa, a szczęście może czekać na ciebie tam, gdzie najmniej się go spodziewasz! Sandra jest szczęśliwą mężatką i obraca się wśród śmietanki towarzyskiej. Wszystko zmienia się, gdy podczas jednego z wystawnych przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie ze swoją najlepszą przyjaciółką. Kobieta z dnia na dzień traci swoje uporządkowane życie i przeprowadza się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif pod każdym względem jest jej zupełnym przeciwieństwem, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość życia i… pasję do tańca. A może pojawi się też szansa na nową miłość?
REŻYSERIA: Richard Loncraine OBSADA: Imelda Staunton, Celia Imrie, Timothy Spall.

Święty. Niezłomny

Druga premierowa propozycja to film biograficzny “Święty. Niezłomny”, który będzie wyświetlany w wersji z lektorem.

Rok 1901. Młody ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz kobiet oraz edukacji dzieci. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego. Inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Poveda założył Stowarzyszenie Terezjańskie, zajmujące się duchowym przygotowaniem nauczycieli. Aktywnie wspierał walkę o prawa kobiet. Zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku.
REŻYSERIA: Pablo Moreno OBSADA: Raul Escudero, Elena Furiase, Miguel Berlanga.

Bajkoranki: Miłość pisana Braillem

W sobotę i niedzielę (24 i 25 marca) zapraszamy na Bajkoranki i pokaz filmu familijnego “Miłość pisana Braillem”. Seanse odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed emisjami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansach zapraszamy na bezpłatne animacje i zabawy prowadzone przez aktorów z Teatru Form Wielu.

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret – cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż na razie jeszcze w miarę normalnie funkcjonuje, wie, że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych, lecz Marie ma inne plany. Zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan, prosi o pomoc kolegę z klasy, nieśmiałego Victora. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie, a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać.
REŻYSERIA: Michel Boujenah OBSADA: Alix Vaillot, Jean-Stan Du Pac, Charles Berling.

Spotkania filmowe: Miasto duchów

W poniedziałek, 26 marca, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu dokumentalnego “Miasto duchów”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek oraz losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Wyreżyserowany i wyprodukowany przez Matthew Heinemana film to niezwykle potężne przeżycie, które wstrząśnie widownią. “Miasto duchów” ukazuje historię RBSS “Raqqa is Being Slaughtered Silently” – grupy anonimowych aktywistów, którzy zjednoczyli się po tym, jak ich miasto, Rakka, zostało przejęte przez ISIS w 2014 roku. Zadziwiający i osobisty zapis historii odważnej grupy dziennikarzy obywatelskich, którzy ryzykując życie, informowali za pośrednictwem mediów społecznościowych o zbrodniach dokonywanych przez bojowników Państwa Islamskiego.
REŻYSERIA: Matthew Heineman OBSADA: Hamoud Almousa, Hussam, Mohamad Almusari.

Rodzinne Oglądanie: Jaskiniowiec

W środę, 28 marca, zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz animacji “Jaskiniowiec”. Seans odbędzie się o godzinie 13.30, bilety w cenie 15 złotych.

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Władysława Pasikowskiego “Pitbull. Ostatni pies” – Po śmierci Soczka policjanci z warszawskiej komendy rozpoczynają śledztwo. Na wezwanie komendanta do stolicy przybywają Nielat zwany Quantico, Metyl oraz Despero, którzy mają za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto.
  • polska komedia romantyczna “Kobieta sukcesu” – Mańka jest kobietą sukcesu, lecz pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami. Nie zamierza się jednak poddawać i postanawia walczyć z przeciwnościami.
  • film Patryka Vegi “Kobiety mafii” – Bela, była funkcjonariuszka policji, dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią.
  • animacja “Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” dubbing – Krasnale proszą detektywa Sherlocka, aby zbadał tajemnicze zniknięcia na terenie ogrodu.
  • animacja “Jaskiniowiec” dubbing – W czasach, kiedy po ziemi chodziły dinozaury i mamuty, dzielny jaskiniowiec jednoczy plemię przeciwko potężnemu wrogowi.
  • film familijny “Cudowny chłopak” dubbing – Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji