REKLAMA

Kolejny protest w Płocku. „Tu już nie chodzi tylko o Trybunał” [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

„Gdzie jest wolność wyznaniowa?”, „Jak dbacie o przedsiębiorców?”, „Chcemy kasy na kulturę” czy „Martwa dziecka nie urodzę” to niektóre z haseł, jakie wykrzyczane zostały w trakcie kolejnego protestu zorganizowanego po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Tym razem protestujący zebrali się 29 października na parkingu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, by stamtąd przejść al. Kilińskiego, Al. Jachowicza na Nowy Rynek, ul. Tumską, Kolegialną oraz Plac Obrońców Warszawy.

– Dzisiaj maszerujemy dalej. To już nie chodzi tylko o to, co stało się w Trybunale – mówiła jedna z organizatorek przed samym rozpoczęciem protestu. – Chodzi o to, jak ludzie są traktowani w swoim własnym kraju. Kobiety, przedsiębiorcy, personel medyczny, rolnicy i wszyscy inni, którzy mają po prostu dosyć. Nie popieramy agresji, ani wandalizmu. Jesteśmy również przeciwko wierze… Nie jesteśmy również przeciwko wierze, nie dewastujmy kościołów ani zabytków – poprawiła się szybko.

Po drodze powtarzano hasła, które dotyczyły m.in. sfinansowania antykoncepcji, dofinansowania kultury, służby zdrowia czy wolności wyznania, ale i wyroku Trybunału Konstytucyjnego: „Napluliście w twarz kobietom”, „Rewolucja jest kobietą” czy „Martwa dziecka nie urodzę”.Przy kościele św. Stanisława Kostki marsz napotkał grupę młodych ludzi, którzy milcząco kierowali w ich stronę krzyż i różaniec trzymany w ręku. „J..ć PiS” – rzucił ktoś z marszu w ich stronę.

Protest zakończył się na Placu Obrońców Warszawy wyświetleniem napisu „Wybór, a nie zakaz”. Zaśpiewano również kilka utworów, w tym „Mury” Jacka Kaczmarskiego, następnie uczestnicy wracali w stronę miejsca rozpoczęcia protestu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 47

 1. Anonim says:

  Młode dziewczyny, opamietajcie sie!Te babski, które rozpetały protesty walczą jedynie o obalenie rządu PIS po trupach do celu kosztem waszego zdrowia i życia waszych najbliższych.Dziewczyny zostaliście oszukane i wykorzystane przez te perfidnei cynicznie babski wspierane przez politykow Po i lewicę.Czy chcecie aby Polska przestała istnieć i została sprzedana w obce pazury bo to Wam zafunduje PO i Lewicę.!!!!!!!!

 2. Do Koko says:

  Smoluch to cie zrobił

 3. wierny says:

  STOP TĘCZOWEJ ZARAZIE.ONI NIE MAJĄ ŻADNYCH WARTOŚCI.WON Z PŁOCKA I Z POLSKI.

 4. Obserwator says:

  Prawda jest jedna….demokracja to podobno najlepszy ustrój na świecie,ale polskie społeczeństwo jeszcze do niej nie dojrzało…..80% społeczeństwa bez bata się nie uchowa….jak był socjalizm państwo przez całe dziesięciolecia potrafiło utrzymać łudzi….nikt nie protestował….teraz ludziom,a zwłaszcza
  młodzieży jest po prostu za dobrze nie zaznali biedy i się w główkach przewraca…. młodzież dostała od rodziców samochody, mieszkania…..gdyby się dorobili sami to by bardziej potrafili szanować co mają ….obecnie w Polsce jest dobrobyt,nie ma żadnej biedy…..ja czasy kiedy w Polsce była bieda doskonale pamiętam…

 5. Płocczanka says:

  Hmmm… Wypowiem się i ja, kobieta, która urodziła dwójkę dzieci. Nie chodzę i nie pójdę na protesty, głosowałam na PIS i się tego wcale nie wypieram i nie wstydzę. Do kościoła nie chodzę, bo w księży już dawno nie wierzę a pomodlić to się można w domu, dzieci z religii wypisane. Nie mogę spokojnie patrzeć na tę obrzydliwą mordę rydzyka i kiecunów wypowiadających się w sprawie dzieci!!! Ale mimo wszystko wiem, że TK bardzo skrzywdził kobiety, Kaczyński przegiął po całości bo prawo wyboru ma każdy i tak powinno być w cywilizowanym świecie. Ale ludzie !!! OPANUJCIE SIĘ BO NARAŻACIE SIEBIE I SWOICH NAJBLIŻSZYCH JAK WAM NIE SZKODA ZDROWIA OJCA MATKI BABCI I DZIADKA !!! NIE ODWAŻYŁABYM SIĘ NARAZIĆ ŻYCIA SWOICH NAJBLIŻSZYCH W IMIĘ PROTESTU!!!

 6. Omot says:

  J……. Ć j……. Ć to na stadionie a nie ulicy!!!!

 7. Omot says:

  Tak wulgarnych protestów nigdy nie widziałem!!! Opamiętajcie się dzieci to widzą i słyszą!!!!

 8. Ewa says:

  Hamstwo i chołota wyszła na ulice. Wy o nic nie walczycie.

 9. Pidziotto says:

  Ależ drogie Panie, macie wolność wyboru. Możecie uprawiać seks, albo go nie uprawiać. Przecież pomijając zapłodnienie pozaustrojowe, dzieci biorą się tylko w ten sposób. A część z wypowiadających się Pań w proteście zachowuje się jakby ktoś je przymuszał do seksu, albo wręcz gwałcił. Rozciągacie spektrum protestu antyaborcyjnego o tematykę wolności wyznaniowej? Chcecie popełniać błędy krajów zachodnich tj. Francja czy Niemcy? Gdzie ludzie oprócz covidu i innych typowych trosk dnia codziennego muszą jeszcze bać się o życie swoje i bliskich, które zagrożone jest przez dżihadystów, tak pięknie ukrywających się za zagranicznym socjalem. Zastanówcie się kobitki, część Waszych postulatów ma sens, ale nie należy przesadzać. Pozdrawiam i życzę satysfakcjonującego rozwiązania ^^

 10. Mniam says:

  Widzę że udzie nie związani z protestami potrafią wypowiadać się ładnie rozsądnie i w miarę bez unoszenia. Reszta tych co walczą o wolność Sączy jad język wulgarny i bez poszanowania. Więc lepiej żebyście się kultury trochę nauczyli ale widać że cześć to jeszcze PO wychowało a reszta młodych ludzi od tych właśnie rodziców z mlekiem wyssala lub przy obiedzie niedzielnym usłyszała.

 11. Tuturutu says:

  Widzę że oburzeni księża piszą sporo postów. Z wami też się rozlicza. Smutna prawda kościół musi się oczyścić.Potrzebni są pasterze z powołania a nie dorobkiewicze. Bierz te dzieci i wychowaj. Mordy pełne frazesów.

  • Precz z lawendową mafią says:

   Kościół musi się oczyścić z homoseksualnego lobby który rządzi kościołem na świecie. Geje mają zakaz wstępu do seminarium bo taki zakaz wydał papież a mimo to nadal są przyjmowani bo homosie rektorzy o biskupi zacierają ręce na nowe dupki przyszłych kapłanów. Lawendowa mafia musi być zniszczona

 12. Byłypisowiec says:

  Pamiętajcie kto to wywołał. Niech kościoły opustoszeją. Państwa które rozliczyli się z tą czarną pedofilską zarazą zaczęły normalnie prosperować. I na nic im nie brakuje. Diabeł jest w Toruniu. A ten co zamordował nam prezydenta teraz próbuje zabić nam żony i córki.

 13. Omot says:

  Dzieciaki to widzą i słyszą a później będą krzyczeć je….. Ć bo słyszały jak dorośli to robili na ulicy. Masakra!!!

  • Czytelniczka says:

   Niech dzieci się uczą w jaki sposób należy walczyć o swoje prawa i wolność . Bardzo dobrze!!!! Precz z zamordyzmem!!!!!

   • Koko says:

    Czytelniczka jest zapewne takim typowym smoluchem który bije własne dzieci i rzuca qwa@@ i chu@@ na lewo i prawo przy obiedzie, więc co tu oczekiwać…..

   • Do koło says:

    Uczę swoje dzieci dobrych wartości oraz tego że o wolność należy walczyć. Koło masz myślenie zwykłego niewolnika z którym można zrobić wszystko. Współczuję.

  • Tuturutu says:

   Mówisz o tych dzieciach księży. Ministranci nie rodzą. Więc im aborcja nie potrzebna.

   • Dzieci księży says:

    Dzieci księży mają się dobrze. Kochanki księży są dobrze ustawione do końca życia

 14. Monika Płock says:

  11 listopada odbędzie się ogromny Marsz Niepodległości. Zjednoczmy się wsztscy przeciw zamordyzmowi i dyktaturze. Zlikwidujmy podziały, bądźmy solidarni. Idźmy razem z patriotami. W kupie siła!!!!

 15. Czytelnik says:

  Zgadzam się z tym co mówiła ta pani przez megafon. Władza chce zniszczyć klasę średnią oraz przedsiębiorców by byli na garnku państwa i nie mieli słowa do gadania. Co do aborcji uszkodzonych płodów to oczywiście że musi być wybór a nie nakaz. Nigdy nie zgodzę się na odbieranie wolności obywatelskiej a to robi się w Polsce każdego dnia krok po kroku pod płaszczykiem pandemii. Wsztstkie rystrykcje nie są potwierdzone naukowo przez medyków a ustalone przez polityków. Niedługo rząd zafunduje nam przymusowe szczepionki na Covid 19 które spowodują raka i uszkodzenia genetyczne milionów Polaków i wtedy wszyscy którzy będą chcieli przeżyć i zostać wolnymi ludźmi będą musieli wyjść na ulicę a podejrzewam że policja nie będzie już taka bierna jak w przypadku dewastacji kościołów tylko będzie druga Białoruś. Pamiętajcie nie oglądajcie tej propagandy strachu w TVP PiS, tvn, Polsat i innych, nie słuchajcie radia, nie dajcie się zastraszyć. Zabija strach, stres i samotność. Odwiedzajmy się w rodzinach, nie zostawiajmy starych ludzi samych. Bądźmy razem silni, wspierajmy się, gromadźmy się w realu i rozmawiajmy plus oczywiście profilaktyka zdrowotna czyli dużo ruchu na świeżym powietrzu i zestaw witamin ADEK. Co do maseczek to z najnowszych badań i statystyk wynika że prawie wsztscy którzy zostali chorzy na Covid 19 nosili regularnie maseczki. Pozdrawiam

 16. Koko says:

  Zebrała się grupa ludzi, których łączy jeden cel być w „kupie i centrum zainteresowania”. Widziałem ten kwiat walczących o wolność dla siebie i innych.
  Konkluzja jest jedna sami nie wiedzą o co mi chodzi. Zadałem pytanie kilku osobom co tu robią i przyszli bo ktoś ze znajomych szedł albo akurat szli wyrzucić śmieci to się dolaczyli. Kto im broni wolności wyznania? Sami ateiści z kryzysem
  wiary, do kościoła chodzili raz w roku albo od kilku lat już tam nie byli w co chcą wierzyć? Co im państwo tak zabrania ich wiary. Racja pustka i media społecznościowe spowodowały że wieża w lgbt, spisek świata i inne takie pierdy wyczytane na FB. Teraz szukają pretekstu by innych namawiać do swoich racji siłowo i wiary której nie naja. Wierzcie w te swoje bzdury ale w domu i tam malujcie ściany ze swoimi płytkimi hasłami…

  • Omot says:

   Św. Prawda!!

  • Anonim says:

   Ortograficzny ułomie, ci ateiści o których nie omieszkałeś sie wypierdzieć nikogo nie namawiaja na nic ( bo i tak do kołtuna katolskiego rozsądek nie trafia), protestują żeby takie katolskie kołtuny nie rządziły nimi i nie ustawiały im życia.

   I nie będziesz nikomu mówił czy ma siedziec w domu czy nie, obal browara z biedry i rano z powrotem do gnoju.

   • Re says:

    Widzisz anonim prawda w oczy kole i w tyłek szczypie. Sam jesteś prosty i zero racjonalnego myślenia, taka z ciebie ameba

  • Ags says:

   100% racji Koko
   Dodam tylko,że ci co tak waczą o ,,wolność,, i nazywają myślących inaczej niewolnikami niech wezmą pod uwagę,że to oni chodzą na pasku środowisk lewackich…hehe…a jak lewacy dojdą do władzy będą w poważaniu mieli wszystkie postulaty,którymi tak szafują.Osiagną swój cel bycia przy korycie….To już moja 17 letnia córka zrozumiała…

 17. Max says:

  2 słowa do protestujących. Nie wiem tylko czy jest sens pisac, bo trzeba umieć czytać i to że zrozumieniem. Zaryzykuje :)
  Póki co ludzi to nie interesuje zbytnio, ale zacznijcie się szarpać i niszczyć cos, to zobaczycie że nie jest was wielu a jesteście jedynie głośni i wulgarni. Dobranoc

  • xD says:

   Proszę się nie zesrać,
   Pozdrawiam

  • polak says:

   Widzę że piszą też ludzie PIS., ci którzy mają klapki na oczach i całują kler w dupę ale tacy też muszą być. Kobieta powinna mieć wybór a każdy facet powinien jej pomagać. Każda kobieta jak ma faceta z boku który jej nie wspiera powinna go popędzić bo życie będzie jej zmarnowane.

 18. Juan says:

  J***ć protestujących, niech zdechną na covida. Śmierć feministkom!!!

 19. 3i3je092 says:

  no to chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że protest się wypalił. pospacerują jeszcze ze 2-3 razy a potem wrócą do domów. Na całej sytuacji wygrał PiS, który będzie mógł przypisać winę za wzrost zachorowań na protestujących. Kaczyński to jednak cwany polityk, trzeba przyznać.

 20. spostrzegawczy says:

  „„J..ć PiS” – rzucił ktoś z marszu w ich stronę.”

  Nie ktoś rzucił, ale całe to stado „protestujących” zaczęło krzyczeć.

  • Michu says:

   Nie „stado” a zgromadzenie. Widac jaki masz szacunek do ludzi o innych poglądach. Tak rodzi się faszyzm. Jak rodzice nie nauczyli szacunku do innych osób i ich poglądów, to postaraj się nie wzniecać nienawiści, będąc anonimowym w internecie.

   • spostrzegawczy says:

    Przykłady stada (odruch stadny) zdemoralizowanych ludzi od kilku dni maszerują w tą i tamtą – stąd słowo stado. Wiesz co to jest demoralizacja? Nie wiesz, gdyż nie miałeś szczęścia odnośnie swoich wychowawców. Więc nie zrozumiesz, że posiadanie innych poglądów (tutaj rozumiem, że jesteś z tym stadem) nie czyni Cię kimś, kogo należy szanować. Jest wręcz przeciwnie i należy Was piętnować. Kiedyś, jest nadzieja, że to zrozumiecie.

   • Spyware says:

    @ spostrzegawy
    Idealnie to zostało ujęte.
    Brawo
    Ps: ci ludzie co tak protestują, to zlepek problemów które powinny być leczone przez specjalistów. Problem z głową to niech idą po poradę do psychiatry, da im tabletki. Kiedyś normą był ogół a nie margines….

   • Cris says:

    Jakie zgromadzenie, stado baranów dające sobą manipulować laparcicy. Przecież ta kobita w życiu żadną uczciwą pracą się nie skalała, cały czas po jakichś stoważyszeniach od ludzi kasę ciągnie i wisi nad nią jakaś niejasna speawa z przejęciem kamienicy we Wrocławiu, a z takimi rzeczami PiS chce robić porządek to łazi i wrzeszczy. Ot taka jej krzywda.

   • Taki tam says:

    Tak sobie czytam czytam i patrzę. Widzę jedno protestujących nie można obrażać bo to nietolerancyjne bo nie rozumiemy poglądów innych ludzi protestujący żądają wolności wyznania równości tolerancji.tylko jak to widzę to tolerancja ma być w jedną stronę jeśli ktoś mówi że z katolikiem chrześcijaninem i wyznaje takie wartości a nie inne to jak tutaj czy tam jest kołtunem ślepemu nie postępowym i ogólnie widzi się jako chłopa przy gnoju. No jeśli tak wygląda tolerancja w wydaniu protestujących to chyba jednak jest żadna tolerancja. Katolik ma siedzieć cicho i się nie odzywać prawo do głosu ma ateista ewentualnie muzułmanin najlepiej oczywiście czarnego koloru skóry. I żeby nie było jestem tolerancyjny ale ta tolerancja musi działać w obie strony ja jestem tolerancyjny jako katolik to żądam także tolerancji dla moich poglądów a nie chcę słyszeć że jestem zaściankowy w ciemnogrodem pijącym pokłony Bogu.

  • Omot says:

   Buractwo!!! Nic nie uszanują!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU