REKLAMA

Kolejna wygrana Jutrzenki

REKLAMA

Szóste ligowe spotkanie i szóste zwycięstwo. Jutrzenka jak na razie idzie jak burza i w obecnym sezonie nie doznała jeszcze porażki. Tym razem płockie szczypiornistki okazały się lepsze od drużyny ChKS PŁ Łódź, którą po niezłym meczu pokonały 27:21 (17:13).

PowiązaneTematy

Jutrzenka sobotnie spotkanie zaczęła od szybkiego objęcia trzybramkowego prowadzenia (3:0). Wydatnie pomogła w tym płocka bramkarka Marta Pietrzak, która w pierwszych minutach obroniła cztery rzuty rywalek z rzędu. Widząc dobrze dysponowaną od początku meczu Jutrzenkę, trenerka gości Agnieszka Kowalska, zdecydowała się na zmianę ustawienia z 6-0 na 5-1. Początkowo przyniosło to powodzenie, ponieważ w 10. minucie przyjezdnym udało się osiągnąć przewagę (6:5). Później rozkręcać zaczęły się jednak płocczanki, które kierowane przez świetnie dysponowaną tego dnia Aleksandrę Stasiak oraz skutecznie egzekwującą rzuty karne Paulinę Zarembę, w 15. minucie uciekły na cztery bramki (11:7). W kolejnych minutach Jutrzence, co prawda zdarzył się siedmiominutowy okres gry bez zdobycia bramki, jednak nie przeszkodziło to utrzymać do przerwy czterobramkowe prowadzenie (17:13).

Druga połowa już po trzech minutach rozwiała jakiekolwiek wątpliwości kto wygra to spotkanie. Bramka Zaremby i dwie kolejne Aleksandry Rędzińskiej, pozwoliły gospodarzom powiększyć przewagę (20:13), która spokojnie utrzymała się do końca spotkania. Ostatnią, 27 bramkę płocczanki rzuciły w 50. minucie (27:19), a później przytrafił im się drugi tego dnia przestój. Tym razem trwał on dziesięć minut, w czasie których łodzianki było stać na rzucenie zaledwie dwóch bramek i ostatecznie Jutrzenka zgodnie z planem wygrała 27:21.

Z następnym przeciwnikiem, w ostatnim przed zimową przerwą spotkaniu, płocczanki zagrają w sobotę, 5 grudnia, gdy o godzinie 14,  w hali SP16 ich rywalem będzie 3. w tabeli zespół – KU AZS UW Warszawa.MMKS Jutrzenka Płock – ChKS PŁ Łódź 27:21 (17:13)

MMKS Jutrzenka Płock: Marta Pietrzak, Aneta Chodań, Justyna Brudzyńska – Raquel Suarez Ramos 1, Paulina Zaremba 7, Katarzyna Homonicka, Paulina Salamandra 2, Anna Jagodzińska, Kamila Wójciak, Aleksandra Stasiak 9, Dagmara Woźnica 1, Marta Krysiak 5, Aleksandra Rędzińska 2.

Kary: Jutrzenka – 10 minut (Homonicka – 6 minut – czerwona kartka, Raquel, Woźnica – po 2 minuty).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU