Klasyczna animacja Disneya w NK Przedwiośnie. Co jeszcze?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na kolejne nowości i stałe cykle. Wśród premier znajdziemy propozycje dla najmłodszych: „Aladyn” czy „Panda i Banda”, ale i „Wymarzony” – wzruszającą i pełną humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu.

Aladyn

Zapraszamy na „Aladyna” w reżyserii Guy’a Ritchie – mistrza kina łotrzykowskiego („Porachunki”, „Przekręt”, „Sherlock Holmes”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”). Tym razem wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna (Mena Massoud), który przeżywa liczne przygody w fikcyjnym portowym mieście Agrabah.

Klasyczną animację Disneya twórca wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru. Fabularna adaptacja „Aladyna” zyskała też moc ekspresji i zupełnie nową siłę wyrazu. Duża w tym zasługa nie tylko znakomitego reżysera, lecz także odtwórców najważniejszych ról, jak choćby Willa Smitha („Ali”, „Faceci w czerni”, „W pogoni za szczęściem”), który wciela się w Dżina. Przebojowy aktor znany przede wszystkim z kina akcji i ról komediowych kreuje w „Aladynie” charyzmatyczną postać, która może w znaczący sposób zaważyć na losach wszystkich bohaterów filmu.
REŻYSERIA: Guy Ritchie OBSADA: Will Smith, Naomi Scott, Mena Massoud

PowiązaneTematy

Panda i Banda

Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwy adres. Grupa przyjaciół – niedźwiedź, wilk, tygrys i królik, staje przed wyzwaniem dostarczenia malucha do jego prawdziwego domu po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa obfitować będzie w niesamowite przygody, a kumple, którzy muszą pokonać gigantyczną przestrzeń, będą poddani niejednej próbie charakteru.

Wymarzony

Wśród premier znajdzie się również wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu – „Wymarzony”.

Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci, czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym tatą rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega, jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?
REŻYSERIA: Jeanne Herry OBSADA: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Elodie Bouchez

Brightburn: Syn ciemności

W repertuarze NK Przedwiośnie zaprezentuje zupełnie nowy gatunek filmu, który moglibyśmy nazwać superhero-horrorem – „Brightburn: Syn ciemności”.

Co by się stało, gdyby dziecko z innego wymiaru przybyło na Ziemię, ale zamiast stać się bohaterem wśród ludzi, było złowieszczym synem ciemności?James Gunn, wizjonerski twórca „Strażników Galaktyki” i „Robali”, przedstawia przewrotny, zaskakujący nowy gatunek filmowy – horror o superbohaterach.
REŻYSERIA: David Yarovesky OBSADA: Elizabeth Banks, Jackson A. Dunn, David Denman

Bajkoranki: Jak wytresować smoka 3

W weekend o godz. 11 w ramach cyklu Bajkoranki odbędzie się pokaz animacji „Jak wytresować smoka 3”. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród w ramach konkursu Szczęśliwy Fotel. Bilety w cenie 12 zł.

„Jak wytresować smoka 3” – Zaskakująca opowieść o dorastaniu oraz odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać. Coś, co zaczęło się jako niezwykła przyjaźń między nastoletnim Wikingiem (Czkawka), a smokiem z gatunku Nocna Furia (Szczerbatek), urosło do wielkich rozmiarów i stało się jedną z najpopularniejszych serii animowanych ostatnich lat. Na ekrany kin wracają właśnie bohaterowie serii „Jak wytresować smoka”. Przed naszymi bohaterami wielkie wyzwanie i niezwykła podróż. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. Przed nimi podróż do mitycznej krainy, w której smoki czują się bezpieczne i nic złego im nie grozi. Ale zanim wyruszą w nieznane, w życiu Szczerbatka pojawi się miłość.
REŻYSERIA: Dean DeBlois OBSADA: Cate Blanchett, Gerard Butler, Jonah Hill

Katecheza w Kinie: Kiedy się pojawiłaś

W niedzielę, 26 maja o godz. 15.30 w ramach Katechezy w Kinie zapraszamy na pokaz filmu “Kiedy się pojawiłaś”. Bilety w cenie 15 zł.

“Kiedy się pojawiłaś” – Calvin (Asa Butterfield) zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye (Maisie Williams). Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka na zawsze.
REŻYSERIA: Peter Hutchings OBSADA: Asa Butterfield, Maisie Williams, Nina Dobrev

Spotkania Filmowe: Terapia

W poniedziałek o godz. 18.30 w Spotkaniach Filmowych zostanie zaprezentowany thriller „Terapia”.

Z powodu problemów w szkole 16-letnia Izabell, wychowywana przez samotną matkę, zostaje wysłana na seminarium z samoświadomości w polskich Sudetach. Pośród dziewiczej przyrody zaczyna się jej przygoda w psycho-ezoterycznej grupie, prowadzonej przez charyzmatycznego terapeutę Einara i jego żonę. Oboje uważani są za czołowych przedstawicieli metody, zwanej „systemowymi ustawieniami rodzinnymi wg Berta Hellingera”. Izabell z początku nastawiona negatywnie do udziału w szkoleniu, powoli zaczyna integrować się z grupą oraz ulega urokowi Einara. Wszystko to zmienia się, gdy jedna z uczestniczek obozu ma załamanie psychiczne i znika. Czy młoda kobieta uciekła, czy też jest ofiarą przestępstwa? Izabell jest zaniepokojona i zaczyna badać tę sprawę. Jej pytania trafiają jednak na zmowę milczenia. Kiedy zostaje znalezione okaleczone ciało zaginionej kobiety, pobyt w romantycznym zakątku staje się koszmarem. „Terapia” to film o dojrzewaniu i manipulacji ludźmi, a wszystko w konwencji thrillera psychologicznego.
REŻYSERIA: Constanze Knoche OBSADA: Stephanie Amarell, Mirosław Baka, Godehard Giese
Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko. Bilety w cenie 15 zł.

Rodzinne Oglądanie: Panda i Banda

W środę o godzinie 13:20 najmłodszych widzów NK Przedwiośnie zaprasza na seans z cyklu Rodzinne Oglądanie i animację „Panda i Banda”. Bilety w cenie 15 zł.

„Panda i Banda” – Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwy adres. Grupa przyjaciół – niedźwiedź, wilk, tygrys i królik, staje przed wyzwaniem dostarczenia malucha do jego prawdziwego domu po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa obfitować będzie w niesamowite przygody, a kumple, którzy muszą pokonać gigantyczną przestrzeń, będą poddani niejednej próbie charakteru.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • animacja „Kraina Cudów” dubbing – June odkrywa ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt.;
  • „John Wick 3” – John Wick próbuje opuścić Nowy Jork po tym, jak zostaje wydalony z organizacji zabójców za morderstwo członka Wysokiego Stołu.;
  • thriller „Podły, okrutny, zły” napisy – Kronika zbrodni Teda Bundy’ego z perspektywy jego długoletniej dziewczyny Elizabeth Kloepfer, która nie wierzyła w prawdę o nim.