Kim jest teatrolog? Książnica organizuje spotkanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Książnica Płocka w swoich murach będzie gościć wyjątkową osobę. Już niebawem odbędzie się autorskie spotkanie z Elżbietą Cherezińską.

Książnica Płocka zaprasza 26 października o godz. 18 na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku „Płock, ale historia!” dofinansowanego ze środków Miasta Płocka. Miejscem spotkania będzie sala kolumnowa Książnicy Płockiej przy ulicy Kościuszki 6.

Elżbieta Cherezińska – z wykształcenia teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. Mieszka w Kołobrzegu. Autorka napisanej wspólnie z Szewachem Weissem jego literackiej biografii „Z jednej strony, z
drugiej strony” oraz książki „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum” – historii łódzkiego getta opowiadanej od kulis. Mocną pozycję na polskim rynku książki zdobyła „Północną drogą”, tetralogią o Skandynawii w epoce Wikingów. Równolegle powstawała wtedy jej pierwsza powieść o Piastach („Gra w kości”). Później wydała kolejne serie piastowskie: cykl „Odrodzone Królestwo” („Korona śniegu i krwi”,
„Niewidzialna korona”, „Płomienna korona”), dwie powieści o Świętosławie, siostrze Bolesława Chrobrego („Harda” i „Królowa”).

– Żywość akcji, jej plastyczność, świetne dialogi, ciekawe tło obyczajowe – wszystko to sprawia, że książki Elżbiety Cherezińskiej, jak mało którego polskiego autora, „same się proszą” o zekranizowanie, czego możemy się spodziewać po podpisaniu przez autorkę stosownych umów z producentami filmowymi. Jej „Korona śniegu i krwi” nasuwa wręcz automatyczne skojarzenie ze sławną „Grą o tron” George’a R.R. Martina – opisywał jej książki Krzysztof Masłoń.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji