REKLAMA

Kierował autem, w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ujął go przypadkowy przechodzień

REKLAMA

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca powiatu gostynińskiego, udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna zabrał kluczyki pijanemu kierowcy.

Do tego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 28 listopada.

PowiązaneTematy

– Dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że na skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego i Romana Dmowskiego kierujący samochodem osobowym audi 36-letni mieszkaniec Gostynina został zatrzymany przez 54-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który poprzez zabranie kluczyków udaremnił mu dalszą jazdę. Od ujętego mężczyzny był wyczuwalny alkohol. Dyżurny niezwłocznie w ten rejon wysłał policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie – informuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Po przebadaniu 36-letniego kierowcy okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a kierowca audi usłyszał już zarzut – o dalszym jego losie zdecyduje sąd.– Obywatelska postawa mieszkańca powiatu gostynińskiego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć tragedią – podkreśla mł. asp. Paweł Klimek.

Policja przypomina, że zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Kaskader says:

    Za tą obywatelską postawę należy mu się dobry wpierdol i gips.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU