REKLAMA

Każdy może zgłosić niebezpieczne miejsce ze swojej okolicy

REKLAMA

Komenda Miejska Policji w Płocku przypomina, że od dwóch lat już funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może w ramach tej mapy zgłosić miejsca, którymi powinna zainteresować się policja.

Płoccy policjanci na co dzień starają się utrzymać bezpieczeństwo w naszym mieście. Można im w tym pomóc, zgłaszając nagminnie występujące zagrożenia ze swojej okolicy: niebezpieczną prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym i inne. Służy do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można takie punkty oznaczać.

– Czy przekazywałeś już informację o zagrożeniu bezpieczeństwa w twojej okolicy? Jeśli nie to przypominamy o możliwości przekazania jej za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale pamiętaj, nie służy ona do zgłaszania PILNYCH interwencji – zwracają uwagę płoccy policjanci.

Od ponad dwóch lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

– Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku od początku 2019 roku odnotowano 750 zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania czy też niewłaściwej infrastruktury drogowej – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, Oficer Prasowy KMP w Płocku.

Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu, występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.W przypadku zgłoszeń, dotyczących przekraczania prędkości na danym odcinku drogi, kierowane są patrole mundurowych, które monitorują prędkość poruszających się pojazdów w celu kontroli i wyeliminowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Instrukcja dokonania zgłoszenia.

 1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń,
 2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia,
 3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia,
 4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia,
 5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij,
 6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie,
 7. Kliknij przycisk ZGŁOŚ.

Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.

Ważne! Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. Uczestnik says:

  Kierowcy nieprawidłowo parkują na poboczu przez o stwarzają zagrożenie dla wymijających się pojazdów oraz spacerowiczów którzy poruszają się chodnikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU