REKLAMA

Trzeci punkt poboru wymazów w Płocku już od czwartku

REKLAMA

Jak informowaliśmy, w Płocku dotychczas funkcjonowały dwa punkty poboru wymazów typu drive-thru. Od teraz dołącza trzeci – przy ul. Chemików.

Jak poinformowało Centrum Medyczne Medica, od 5 listopada uruchomiony zostanie punkt poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

– Punkt typu drive-thru, zlokalizowany na parkingu PKN ORLEN SA, przy ul. Chemików 7, między ulicami Chemików i Zglenickiego, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00, a w soboty i niedziele w godzinach 09.00 – 12.00 – informuje CM Medica.

Podkreśla jednocześnie, że na pobranie wymazu mogą się zgłaszać pacjenci, którzy zostali skierowani na wykonanie testu przez lekarza. W punkcie nie będzie można wykonać testu komercyjnie (odpłatnie).

Czytelniczka: W kolejce po wymaz ponad 150 kaszlących osób plus sznur samochodów. To koszmar!Przypomnijmy – badanie można wykonać w punkcie, w którym zostanie pobrany wymaz z nosogardła. Lista punktów znajduje się pod adresem: pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran.

Aby nie zafałszować wyniku, przed badaniem:

 • Przynajmniej trzy godziny wcześniej nie jedz i nie pij. Tuż przed wymazem możesz przepłukać usta przegotowaną wodą.
 • W dniu badania nie myj zębów, nie używaj płynu do płukania ust, nie żuj gum, powstrzymaj się też od palenia papierosów.
 • Przed pobraniem nie wydmuchuj ani nie przepłukuj nosa. Nie stosuj inhalacji, czy aerozoli, które również mogą zaburzyć wynik testu.
 • Nie rezygnuj z leków, które przyjmujesz na stałe, przyjmij je tak jak zwykle.

Na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL oraz przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu. Nie korzystaj z komunikacji zbiorowej, aby nie narazić innych osób na zakażenie. Zgodnie z zaleceniami ministerstwa zdrowia, po przyjeździe na miejsce nie wysiadaj z samochodu, wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno (choć jak widać, w praktyce wygląda to nieco inaczej). Test jest bezpłatny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Antoni says:

  Podobno tylko na stadionie Narodowym leczą skutecznie z pomocą watykańskich wyspecjalizowanych egzorcystow po szkole podstawowej elementarnej i seminarium . Już w tej chwili 1kg mąki w sklepie internetowym wysyłkowym biznesmena Rydzyka kosztuje 50 zł. 50 PLN/kg ! . Są mąki droższe i tańsze…cena zapewne jest uzależniona od stopnia wyświęcenia !

 2. Antoni says:

  W tej chwili nie ma żadnego skutecznego środka na Covid-19. To, dlaczego ludzie narzekają na kolejki do bzdurnych testów i stwarzają problemy. Ciemnogród mazowiecki zawsze musi być 1000 czy 2000 kroków za cywilizacją. Codziennie w mediach podają : Lek na wirusa nie wcześniej, jak na wiosnę 2012. Po kiego wała te święte moherowe blokują szpitale ?

 3. Olczak says:

  Czemu nie mozna zrobić badania bez skierowania. Tylko trzeba zapłacić ja niemam pieniędzy a lekarz nie daje skierowania bo powiedział że trzeba na coś umrzeć a kaszel mam od 3 miesięcy

 4. MK says:

  Czemu właśnie punkty drivethru nie są tak zorganizowane, jakie było ich pierwotne założenie, czyli pobieranie wymazów od osób przebywających w autach, tylko wszyscy muszą czekać na dworzu w długich kolejkach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU