Jutrzenka przegrywa u siebie, Pogoń wyraźnie lepsza [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szczypiornistki płockiej Jutrzenki przegrały środowy mecz z Pogonią Balticą Szczecin 22:36. Płocczanki były w stanie nawiązać wyrównaną walkę jedynie w pierwszej połowie spotkania.

Wczorajszy mecz 1/8 Pucharu Polski odbył się w hali sportowej SP nr 16. Jutrzenka zmierzyła się z Pogonią Szczecin. Szczecinianki okazały się jednak zbyt ciężkim przeciwnikiem dla klubu z Płocka.

Początek spotkania nie zwiastował jednak porażki. Co prawda to piłkarki Pogoni jako pierwsze wyszły na prowadzenie, lecz płocczanki utrzymywały dystans punktowy. Mecz był wyrównany do 26. minuty. Wówczas bramkę na 13:14 zdobyła Karolina Mokrzka. Niestety, od tego momentu Jutrzenka zaliczyła poważny przestój w grze.

Niemoc płocczanek trwała przez całą drugą część meczu. Drużyna ze Szczecina trafiała do bramki całymi seriami – nawet sześć razy z rzędu. Jutrzenka próbowała atakować i konstruować akcje, lecz w drugiej części meczu była bezsilna. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:36.

Jutrzenka Płock – SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:17)

Jutrzenka: Pietrzak, Dobrowolska, Odrębalska – Mokrzka 5, Borysławska 5, Waszkiewicz 4, Charzyńska 3, Rędzińska 3, Krysiak 1, Gieras 1 oraz Jasińska, Dyszkiewicz.

Pogoń Szczecin: Płaczek – Fornalik 6, Huczko 5, Jakubowska 4, Yashchuk 4, Stachowska 3, Cebula 3, Głowińska 3, Królikowska 2, Agova 2, Sziwierska 1, Duran 1, Szulc 1.