REKLAMA

Jest decyzja w sprawie dyrektora sportowego Wisły Płock

REKLAMA

Marek Jóźwiak przedłużył o rok wygasającą 30 czerwca br. umowę z Wisłą Płock. Na stanowisku dyrektora sportowego Wisły Płock pozostanie co najmniej do końca następnego sezonu.

Zatrudnienie Marka Jóźwiaka w roli dyrektora sportowego płocki klub ogłosił 20 maja 2019 roku, dzień po meczu 37. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec (0:0). Po wywalczeniu przez Nafciarzy utrzymania w najwyższej lidze na kolejne rozgrywki, nowy dyrektor, odpowiedzialny za sprawy sportowe, rozpoczął swoją pracę.

– Marek Jóźwiak wcześniej pracował w Legii Warszawa czy Lechii Gdańsk, gdzie na pewno miał znacznie większe możliwości do rozwinięcia skrzydeł. U nas musiał na początku przyzwyczaić się do nieco innych realiów, że przyjdzie mu pracować w klubie miejskim o ograniczonych możliwościach. Myślę jednak, że obecny dyrektor sportowy bardzo szybko to zrozumiał. Nasza współpraca z każdym tygodniem i miesiącem wyglądała coraz lepiej. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zaproponować Markowi przedłużenie umowy na kolejny sezon – powiedział prezes Jacek Kruszewski.

W czasie blisko rocznego pobytu w Płocku, Marek Jóźwiak przeprowadził kilkanaście transferów. Do zadań dyrektora sportowego w Wiśle należała również codzienna praca przy zespole, kontakty z trenerami i zawodnikami, współpraca ze Stowarzyszeniem Sportu Młodzieżowego, czy obserwacja spotkań drugiego zespołu i analiza pionu sportowego w klubie.

Teraz wraz z zarządem i trenerem stanie przed trudnym wyzwaniem, w dobie panującej pandemii koronawirusa będzie trzeba skompletować kadry Wisły na sezon 2020/2021.– Dziękuje zarządowi za zaufanie. W mojej ocenie za nami pozytywny rok wspólnej pracy, podczas którego mogliśmy cieszyć się chociażby z historycznego, pierwszego miejsca w ekstraklasie czy niezapomnianych zwycięstw. Pamiętajmy, że początek sezonu był dla nas bardzo ciężki, na co przełożyło się odejście trenera Ojrzyńskiego i poszukiwania następcy. W krótkim czasie, wspólnymi siłami udało się nam wszystko opanować. Gorąco wierzę, że nowy sezon 2020/21 w tym trudnym dla nas wszystkich czasie przyniesie dużo radości i poczucia wspólnoty wszystkim kibicom Wisły Płock. Cały czas robimy duży postęp organizacyjny, aby praca we wszystkich działach przebiegała sprawnie. Dziękuję serdecznie całej drużynie, sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim pracownikom klubu za pracę, jaką wykonali – mówił Marek Jóźwiak.

Dyrektor sportowy Wisły Płock zwrócił uwagę, że drużyna musi najpierw uporać się z obecnym sezonem i wyzwaniami, jakie przyniósł, by dobrze rozpocząć kolejny.

– Z zapałem zabierzemy się do tego przedsięwzięcia pod względem sportowym, ale również mając na uwadze możliwości pomocy innym osobom czy instytucjom w czasie pandemii – dodał Marek Jóźwiak.

fot. materiały prasowe Wisły Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Katastrofa says:

    Wystarczyło spojrzeć na trybuny, aby wiedzieć że nie ma pilniejszych potrzeb niż stadion na 15 tys pustych miejsc.

  2. norman says:

    wystarczy wczorajszy pokaz ”siły”Wisły z Koroną wczoraj .Żal było was oglądać .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU