REKLAMA

Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w szkołach?

REKLAMA

Straż Miejska w Płocku rozmawiała z dyrektorami szkół o kwestii zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Nauczyciele apelowali o wsparcie w walce ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów przez młodzież oraz rodzicami, stwarzającymi utrudnienia w ruchu drogowym.

16 października strażnicy rejonowi zakończyli rozmowy z dyrektorami lokalnych szkół o występujących zagrożeniach wokół ich placówek. Rozmowy przeprowadzono w 32 placówkach, wśród nich 12 dyrektorów poprosiło straż miejską o pomoc.

Większość zgłoszeń dotyczyła dewastacji boisk szkolnych w godzinach wieczornych przez grupy młodzieży. Również w weekendy młodzież, według relacji dyrektorów, spożywa na niektórych boiskach szkolnych alkohol i zaśmieca je.– Trzy placówki poprosiły o patrole podczas długich przerw lekcyjnych, ze względu na młodzież palącą papierosy w rejonie szkoły. Dyrektorzy skarżyli się także na rodziców, którzy rano dowożąc autami dzieci do szkoły, stwarzają utrudnienie w ruchu drogowym dla innych osób – zwraca uwagę st. insp. Jolanta Głowacka rzecznik prasowa SM Płock.

Wszystkie prośby dyrektorów placówek oświatowych zostały już uwzględnione w planach służby funkcjonariuszy SM na poszczególne dni. Rejonowi strażnicy miejscy pozostają w stałym kontakcie z dyrektorami szkół.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU