REKLAMA

Jak wygląda nowy park w Płocku? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Płock w najbliższym czasie wzbogaci się o nowy piękny park. Trwają odbiory i ostatnie prace na terenie zielonym między mostem im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego a basenem portowym. Koszt projektu wyniósł blisko 4,5 mln zł.

Dawny skwer przy moście im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego na Radziwiu po roku prac przemienił się w piękny park. Obszar, który pierwotnie był basenem portowym, następnie wysypiskiem śmieci, które po pewnym czasie przekształcono w zielony skwer, teraz będzie służył mieszkańcom.

– Dwa lata temu w czerwcu ten teren został bardzo zniszczony, właśnie tutaj przeszła trąba powietrzna, która wiele drzew zniszczyła, powyrywała, to też wymagało uporządkowania. Historycznie warto zwrócić uwagę, że to park Mościckiego, ale Janusza Mościckiego, nie Ignacego. Nie byłego prezydenta Rzeczypospolitej, ale oficera Wojska Polskiego, który tu organizował obronę Płocka w 1920 roku – zaznaczył prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. Wiktor Pleczyński

W parku majora Mościckiego pojawiły się dwa place zabaw, plac z fontanną, a także ławki, szezlongi wypoczynkowe, kosze na śmieci i psie odchody, stojaki rowerowe. W ramach inwestycji wykonano również oświetlenie oraz, co ucieszy wielu odwiedzających, publiczną toaletę.

– Inwestycja pozornie łatwa, aczkolwiek trafiliśmy tutaj na pewne problemy, ponieważ w tym miejscu, gdzie stoimy, znajdowało się kiedyś wysypisko, musieliśmy więc przygotować stosownie grunt. Oprócz małej architektury, powstały alejki, oświetlenie, wszystko po to, aby bezpiecznie było można tutaj spędzać czas – mówił wiceprezydent Jacek Terebus.Wykonawcą przebudowy jest firma Zielony Ogród Sp. z o.o. ze Słupna. Koszt inwestycji to blisko 4,5 mln zł, z czego prawie 2 mln zł pochodziły z funduszy Unii Europejskiej przeznaczonych na rozwój terenów zielonych.

Jak wcześniej wyglądał teren między mostem im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego a basenem portowym? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji sprzed rozpoczęcia inwestycji.

Plac Mościckiego w Płocku oddany wykonawcy. Jak wygląda teraz i jak się zmieni?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Anonim says:

  Hmm. czyli realny koszt 2,5 a dofinansowanie pójdzie jak zawsze.

 2. rence opadajom says:

  To będzie najładniejsze miejsce radziwia

  • Spyware says:

   Raczej miejsce które stanie się ubikacja dla psów, które będą prowadzone na spacerek… Tak jest wszędzie gdzie są parki w Płocku. Ludzie z dziećmi nie mają możliwości zrobienia pikniku bo psy i ich nerwowo pochodzący do psiej kupy właściciele będą tam robić wychodek.

  • real says:

   Trzeba na coś wydać kasę -ksero z Warszawki.

   • Lbm says:

    Idź pajacu jeden. Dobrze, że coś zrobili. Takiemu nie dogodzi bo zaraz powie, że xero z warszawki itd. Nie pasuje to się wyprowadź z miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU