REKLAMA

Jak wygląda bolid Alfa Romeo? Drużyna zaprezentowała na żywo [ZDJĘCIA]

REKLAMA

​​W Warszawie zaprezentowano dziennikarzom bolid w malowaniu na sezon 2020. Była to również okazja do spotkania z teamem Formuły 1, Alfa Romeo Racing ORLEN.

Jak podkreśla PKN ORLEN, współpraca z Robertem Kubicą i zaangażowanie w Formułę 1 ma wymiar przede wszystkim biznesowy, co potwierdzają przychody. Nie do przecenienia jest też fakt, że znacząco wzrosła rozpoznawalność marki ORLEN na świecie.

Od tego roku płocki koncern jest także sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing ORLEN, czyli zespołu, w którym Robert Kubica zdobył swoje pierwsze pole position i wygrał pierwszy wyścig w Formule 1. Jak mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 lutego w Warszawie, ta współpraca ma również duże znaczenie w kontekście dalszego rozwoju sieci detalicznej za granicą i planów, dotyczących rebrandingu stacji koncernu w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

W prezentacji bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN wziął udział także Sasin, Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. a gościem specjalnym był Prezydent RP Andrzej Duda.

C39, tegoroczny bolid Alfa Romeo Racing ORLEN, został już przetestowany – pierwszego dnia za kierownicą bolidu zasiadł Robert Kubica, który przejechał 59 okrążeń i uzyskał czas 1.18.386. Jak przyznał polski kierowca, jest naprawdę zadowolony ze swoich pierwszych osiągnięć w C39.

Wkrótce nasza relacja ze spotkania z teamem Alfa Romeo Racing ORLEN.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU