Ile realnie kosztuje stadion? W Szczecinie zdziwieni

REKLAMA

W czwartek pisaliśmy o dyskusji podczas Sesji Rady Miasta Płocka, dotyczącej zabezpieczenia na budowę stadionu Wisły Płock 100 mln zł. Tymczasem w Szczecinie zabezpieczono blisko 285 mln zł i… okazało się to dużo za mało…

Płock nie jest wyjątkiem – w Szczecinie również przed wyborami ogłoszono przetarg na budowę kompleksu piłkarskiego. Tam jednak włodarze byli mniej przewidujący i oferty firm poznaliśmy już w piątek, 28 września. Kwota, którą zarezerwowano na ten cel, z perspektywy środków podawanych przez prezydenta Płocka, wydaje się ogromna – aż 284,9 mln zł.

Mimo tego, wyniki otwarcia ofert zaskoczyły urzędników i mieszkańców Szczecina.

PowiązaneTematy

  • Mosty Łódź S.A. – kwota brutto 417 mln zł
  • konsorcjum HOCHTIEF Polska S.A. (lider) i Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. (partner) – kwota brutto 549 mln zł
  • DORACO Sp. z o.o. (lider) i PBG S.A. (partner) – 388 mln zł.

Inwestycja w Szczecinie jest co prawda nieco większa (w Szczecinie zakładano stadion na ponad 20 tys. miejsc, w Płocku o ok. 5 tys. miejsc mniej), a obejmuje budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży (budynku wraz z kompleksem sześciu boisk, w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun stadionu oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

Niemniej to dobrze pokazuje skalę kosztów, z jaką zmierzyć się będzie musiał Płock. Przypomnijmy, że wyniki przetargu na stadion Wisły Płock poznamy już po wyborach, 6 listopada br.

Radna Kulpa: Dlaczego ogłaszamy przetarg na stadion bez zabezpieczenia pieniędzy?